Jak i gdzie przedłużyć oraz zagęścić włosy

05.01.2011

Chcesz w karnawale olśnić długimi włosami? Wcale nie musisz czekać do następnego sylwestra. Możesz przedłużyć włosy u fryzjera. Spośród wielu różnych metod przedłużania włosów znajdziesz idealną dla siebie.

przedłużanie włosów, pasemka, hair extension
fot. FREE

Kraków
Salon Firmowy Beauty-for-You

www.beauty-for-you.com.pl
ul. Stoigniewa 48
tel. 508 091 281

Metoda: Easy Loop i laserowa


Często rozjaśniam włosy, dlatego ważne było dla mnie, by sposób łączenia doczepianych pasemek jak najmniej uszkadzał moje włosy. Postanowiłam wypróbować metodę laserową. Stylistka zaproponowała połączenie dwóch metod – laserowej i Easy Loop. W przypadku pierwszej z nich stylistka za pomocą urządzenia wykorzystującego wiązkę lasera doczepiła pasma włosów do moich naturalnych, tworząc nanołączenie. Było bardzo małe, a przy tym wytrzymałe.

Łączenia są odporne na działanie kosmetyków, antyalergiczne i co najważniejsze dyskretne. Tam, gdzie mniej widać łączenia, czyli pod włosami, fryzjerka doczepiła mi pasemka metodą Easy Loop. Pasma doczepianych włosów miały przytwierdzone malutkie obrączki, które za pomocą cążków fryzjerka zacisnęła na pasmach moich włosów.

Efekt jest oszałamiający. Jestem zadowolona z obu metod, jednak przyznam, że laserowa nowość mnie zachwyciła.

Czas:
4 godz.
Cena: 2100 zł (metoda laserowa: 1650 zł przy 110 pasemkach; Easy Loop: 450 zł przy 50 pasemkach).
Testowała: Urszula Piech

Warszawa
Malayka Beauty Center

www.malayka.pl
ul. Grzybowska 63
tel. 22 331 25 25 

Metoda: Racoon


Przedłużanie włosów metodą Racoon polegało na doczepianiu pasemek włosów do moich własnych za pomocą rozgrzanego wosku. Stylistka podgrzała wosk w pistolecie, a następnie z jego pomocą doklejała pasemka do cienkich kosmyków moich włosów. Wosk szybko zastygał, łącząc doczepiane włosy z naturalnymi.

Pasemka zostały umocowane blisko skóry głowy, ale nie ma uczucia ciągnięcia. Pani Jola wykonywała zabieg w sposób niezwykle delikatny i misterny. W efekcie moje włosy są dłuższe i gęstsze, wyglądają wspaniale. Kolor został dobrany idealnie. Po zabiegu dostałam specjalną szczotkę do czesania włosów. Można je myć normalnym szamponem, można też farbować. 

Czas: 3,5 godz. 
Cena: 2800 zł
Liczba pasemek: 200 sztuk
Testowała: Magda Orzelska

Warszawa
Pracownia Jagi Hupało

www.jagahairdesign.com
ul. Burakowska 5/7
tel. 22 636 67 59

Metoda: Hair Talk Extension

Podczas zabiegu Hair Talk Extension do naturalnych włosów są doczepiane pasemka, które mają 5 cm szerokości i zakończone są przezroczystą taśmą klejącą. Pasemka naturalnych włosów zostają umieszczone pomiędzy dwoma pasmami sztucznych i sklejone od góry oraz od dołu taśmą. By taśmy pozostały niewidoczne, włosy naturalne powinny mieć co najmniej 10 cm długości.

Przed zabiegiem przedłużania moje włosy zostały ufarbowane, a ich końcówki podcięte. Następnie fryzjer starannie przyklejał kolejne pasma do moich włosów przy skórze głowy. Dzięki profesjonalnej obsłudze, która troszczyła się o mój komfort, czas minął mi szybko i przyjemnie.

Jestem zachwycona efektem. Włosy zostały świetnie dobrane i precyzyjnie doczepione. Nowe pasemka są tak płaskie, że ich  wyczuwalność na włosach jest mała.

Czas: 2–3 godz.
Liczba pasemek: 40 sztuk
Cena: 2500–4000 zł (w cenę wliczone są kosmetyki do pielęgnacji włosów)
Testowała: Magda Vesna Majewska

Katarzyna Zielonka/Uroda
Oceń artykuł 24 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Opinie
Urszula . J2013.10.11 15:08
dla mnie tylko Beauty-for-You Kraków ; po wielu zmaganiach z ,,profesjonalistkami ,, i mojej rozpaczy -bezradności - nareszcie mam włosy jak należy trafiłam do kobiety która zna się na sparwie - wizyta zaczęła się od konsultacji , wręczenia instrukcji pielęgnowania włosów - mają zresztą super własną linie niedrogich kosmetyków do pilęgnacji a pachną uuuu ; polecam ceny ok , dojazd ok , parking przed salonem . POLECAM
Gość2013.03.04 03:09
a dla mnie Malayka-spa w Warszawie Rondo 1 jestem zadowolon było super pełna profesja .Polecam jakość profesionalizm atmosferę i w miarę dobre ceny. Jest gdzie zaparkować .Polecam
Gość2012.10.08 13:31
Dla mnie najlepszy salon w Krakowie to Woman's Time. Przedłużałam tam moje włoski dwa miesiące temu i jestem bardzo zadowolona. Mają tam włosy naturalne o naprawdę dobrej jakości a nie jakieś tam podróbki z Azji. Ceny całkiem przystępne jak na jakość wykonanej usługi. Polecam
Raport specjalny