Odsiwiacz - sposób na siwe włosy

01.12.2010

Czy wiesz, że istnieje inny sposób na siwiznę niż farbowanie? To odsiwiacz. Co to za kosmetyk - wyjaśnia fryzjer.

włosy, trendy, pielęgnacja
fot. FREE

Alternatywą dla farby są tzw. odsiwiacze do włosów (np. No Grey, Silver Stop, Re-Nature Schwarzkopf, Odsiwiacz, Delia). Nie powodują natychmiastowych zmian, tylko stopniowo przywracają naturalny kolor włosom przez odbudowanie ich pigmentów. Takich preparatów nie dobiera się do włosów – ten sam kosmetyk jest przeznaczony do wszystkich odcieni blond i średniego brązu (preparat nie zadziała tylko na czarnych włosach).


Jak stosować odsiwiacz do włosów?

Nie zaleca się jedynie nakładania odsiwiaczy na włosy wcześniej koloryzowane. Płyn, piankę lub krem nanieś palcami lub wacikiem na suche włosy i pozostaw. Niektóre preparaty trzeba spłukać i umyć włosy szamponem (sprawdź instrukcję). Zabieg ten należy powtórzyć dwukrotnie, aż włosy odzyskają naturalną barwę. Potem odsiwiacz stosuje się co 3–5 tygodni, nakładając go tylko na odrosty.

Ekspert: trener fryzjer Marcin Georgijew, stylista Schwarzkopf Professional

Na podstawie artykułu w magazynie Przyjaciółka


Więcej o pielęgnacji włosów:

Publikacja:
Małgorzata Machnicka Redaktor: Uroda
Oceń artykuł 40 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Redakcja poleca
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Opinie
Mikey92014.07.15 16:23
Witam.Od kilku już lat walczę z moją siwizną, ponieważ jestem niestety z tych którym taki stan ciężko zaakceptować Stosowałem najróżniejsze farby, odsiwiacze itd. Po farbach efekt był na ogół mierny. Włosy ufarbowane na tzw hełm, po ok 2 tygodniach matowiały, farba spłukiwała się na całej powierzchni, a do tego jeszcze efekt uboczny w postaci rudego refleksu. Zaznaczę może że jestem ciemnym szatynem. Po odsiwiaczach z Rossmana efekt też był bardzo kiepski.Od pewnego czasu zacząłem stosować JFM. Pierwszy który kupiłem był ciemny brąz H-45. Stosując się do zaleceń producenta, i trzymając 5 minut, włosy wyszły zbyt ciemne, a do tego nie pokryły się jak należy te siwe. Następnym razem kupiłem średni ciemny brąz H-40. Też był zbyt ciemny. Dlatego zamówiłem H-35 sredni brąz. I to był strzał w 10. Tylko że na skroniach gdzie mam w 90% włosy siwe trzymałem 15 min, a w pozostałe wtarłem na 10 min. Moja mama która zobaczyła mnie po tym ostatnim zabiegu, stwierdziła że jest ekstra super.Włosy wyszły przede wszystkim niesamowicie naturalnie. Nie rażą sztucznością i nie są zbyt ciemne. Od tamtej pory stosuje tylko H-35, ale na skroniach zawsze trzymam ok 18-20 min a na pozostałych gdzie siwizna jest jeszcze nieznaczna ok 12-15.Zdecydowanie radzę by nie bać się trzymać dłużej niż zalecane przez producenta 5 mim. Ważne jest by stosować kolor o 1, a właściwie o 2 tony jaśniejszy od swoich. U mnie mimo że myję codzienie, trzyma bez żadnych ubytków ok 5 tygodni. Acha, i można nakładać na włosy które były wcześniej koloryzowane innymi farbami. Na pewno nie wyjdą jakieś cuda. / sprawdzone/ :)
Paweł2013.07.16 22:45
Nie stosowałem jestem ciekaw czy zadziała
Gość2013.04.07 10:08
wierzycie w to?
on2012.02.25 09:36
to fakt ja też dostałem gratis jedno opakowanie.. Mimo tego że na stronie tego sklepu nie było informacji o gratisie :)
ja2012.02.23 20:36
ja kupiłem też w kosmix. Była tam promocja i drugi dostałem gratis. Promocji juz chyba nie ma, ale cena najnizsza, to fakt.
już nie siwy2012.02.23 17:50
najlepszy odsiwiacz to Just for men koloryzuje tylko siwe włosy. Można go kupić w dorgerii Kosmix.pl za niewielkie pieniądze. Polecam
metek2011.05.10 16:30
używam odsiwiacza grey out od ever green i sobie chwalę :)