Jak często można farbować włosy?

12.01.2010

Chciałabyś znów pofarbować włosy, ale nie wiesz jak długą przerwę zachować między kolejnymi zabiegami? Przeczytaj rady eksperta!

Farbowanie włosów
fot. Free Imax

Każda z nas uwielbia mieć lśniące i zdrowe włosy. Jednak częste zabiegi jakim je poddajemy - chodzi przede wszystkim o koloryzację - mogą zrujnować ich piękny wygląd. Wystarczy wiedzieć jak często można farbować włosy, a pozwoli Wam to uniknąć przykrych niespodzianek.

Częstotliwość farbowania włosów tak naprawdę zależy od zabiegu, na jaki się zdecydujesz. Trwała koloryzacja może osłabić strukturę włosów. Szampony koloryzujące są znacznie mniej inwazyjne, ale niestety nie dają takich możliwości jak farby.

Trwałą koloryzację rozsądnie jest powtarzać nie częściej niż raz w miesiącu. Warto również kierować się własnym wyczuciem i racjonalnie oceniać kondycję włosów. Być może twoje potrzebują więcej czasu, by się zregenerować.

Bądź czujna, jeśli farbujesz włosy w domu i wypróbowujesz coraz to nowe produkty. Uczulenia wynikające z farbowania włosów są stosunkowo częste, dlatego warto postępować zgodnie z instrukcją (nie przetrzymywać farby na włosach zbyt długo, przed jej nałożeniem zrobić test alergiczny).

Nie bój się farbowania. Skład farb jest bezpieczny dla skóry i włosów – monitorowany jest nie tylko przez dermatologów poszczególnych marek, ale też określany m.in. przez odpowiednie dyrektywy Unii Europejskiej.

Porady udzieliła Iwona Białas, specjalista chemii kosmetycznej, wykładowca w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie.

  

Więcej o farbowaniu włosów:

Publikacja:
Redaktor: Uroda
Oceń 5,00 / 66 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Dla kogo jest Barber Shop?

 

Zobacz także

 
 
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Raport specjalny