Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy

15.09.2009

Chcesz zmienić fryzurę, ale nie wiesz w jakiej będziesz wyglądać dobrze? Sprawdź.

modelka, włosy, fryzura
fot. FREE


Jeśli chcesz określić jaka fryzura do Ciebie pasuje - zbierz włosy w kucyk i pomaluj usta szminką - proporcje będą wyraźniejsze i będzie ci łatwiej ocenić, jaki masz kształt twarzy.

Twarz owalna
Klasyczna, idealnie owalna twarz pasuje do każdego typu fryzury. Możesz nosić długie włosy, ciężkie, równo cięte grzywki, miękkie fale, fryzurki w typie bob lub krótkie włosy.

Twarz pociągła
Przy takim kształcie twarzy warto zdecydować się na krótsze włosy w typie boba, obcięte na linii brody – nadają rysom właściwe proporcje. Włosy powinny mieć przy tym nieco zwiększoną objętość.

Twarz w kształcie serca
Jeśli jesteś właścicielką buzi w kształcie serca, zdecyduj się na cieniowane i strzępione fryzury. W nierównych, opadających na policzki kosmykach ginie zbyt ostry kształt brody.

Twarz kwadratowa
Przy twarzy kwdratowej możesz pozwolić sobie na różne długości, najlepiej jeśli fryzura jest asymetryczna – to odciąga wzrok od ciężkiego kształtu szczęki. Dobrze jest też zebrać włosy do tyłu (to wysmukli rysy).

Twarz okrągła
Jeśli masz okrągłą twarz najlepszym dla ciebie cięciem będzie wydłużony bob – bez grzywki lub z dłuższą grzywką (wyszczupla boki twarzy). Raczej unikaj dużych, mocno cieniowanych fryzur.

Nie wiesz, którą fryzurę wybrać? Zapytaj na www.uroda.pl

Uroda
Oceń artykuł 217 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Redakcja poleca
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Opinie
sublime2013.07.31 13:29
Bardzo słaby artykuł. Powinniście dać zdjęcie jakiejś przykładowej gwiazdy, lub rysunek. Do tego szczegółowe porady. Po co pisać artykuł, z którego nic nie wynika?
Atina2010.05.13 17:05
też nic mi nie pomogło to w ocenie kształtu twarzy
2009.11.16 20:02
nic nie pomogla ta porada, nadal nei wiem jaki mam ksztalt
zeze2009.09.29 12:37
i jest super!
Ja2009.09.22 06:44
Ja mam owalną i wcale mi się nie podoba :/
aga2009.09.17 04:31
się ostatnio nad poziomem szkół wizażu w naszym kraju. I chyba najbardziej wyróżniło się Międzynarodowe Studium Dziewulskich. Kojarzy ktoś? A może macie jakieś doświadczenia związane z tą szkołą?
Raport specjalny