Jak dbać o długie włosy

11.09.2009

Długie włosy są sexy - tak twierdzi 3/4 mężczyzn. Dowiedz się, jak o nie dbać, aby były zdrowe i lśniące.

Megan Fox na premierze filmu

Megan Fox z pewnością może się pochwalić pięknymi, długimi włosami.

fot. ONS

Czy wiesz, że ponad 3/4 mężczyzn woli umówić się na randkę z długowłosą dziewczyną? Dlatego pielęgnację długich włosów potraktuj jak dobrą inwestycję.

Aby długie włosy wyglądały pięknie, seksownie i zdrowo, trzeba poświęcić im o wiele więcej czasu, starań i uwagi niż w przypadku krótkich kosmyków. Warto zainwestować w kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji dłuższych (a więc starszych!) włosów.Tajemnicę ich pielęgnacji i stylizacji zdradza Jaga Hupało, właścicielka najdłuższych i najbardziej intrygujących włosów wśród fryzjerów.

 Mycie:
1. Zanim umyjesz włosy, zabezpiecz je przed plątaniem i łamaniem. Na suche nałóż sporą ilość odżywki w spreju. Dopiero potem zwilż włosy wodą. Będą bardziej śliskie.
2. Przed nałożeniem szamponu płucz włosy dużą ilością wody (uważaj, żeby się nie splątały).
3. Im dłuższe włosy, tym większa liczba myć (Jaga myje swoje trzy razy!). Korzystnym urozmaiceniem jest mycie włosów za każdym razem innym szamponem, np. pierwsze mycie kosmetykiem oczyszczającym, drugie – wygładzającym, ostatnie – szamponem z filtrami i antyutleniaczami chroniącym przed słońcem.
4. Wybierając szampon, zawsze skupiaj się tylko na jednej najważniejszej funkcji, np. oczyszczeniu skóry głowy lub ochronie koloru.
5. Nie nakładaj szamponu bezpośrednio na włosy (zwłaszcza jeśli jest gęsty i ma perłowy kolor). Mógłby podrażnić skórę głowy.
6. Szampon spieniaj w dłoniach i masuj kolejne partie włosów, nie plącząc ich.
7. Płucz włosy mocnym strumieniem wody w temperaturze ciała.

Odżywanie:
1.
Osobne maski warto stosować na skórę głowy (najlepiej z glinką lub miętą), inne na całą długość włosa, a jeszcze inne na końcówki (najlepiej zaopatrzyć się w serum do rozwarstwiających się końców włosów).
2. Odżywki nie nakładaj od nasady – często zawiera ona emulgatory, które nie służą wrażliwej skórze głowy.
3. Nie związuj włosów gumką – po nałożeniu odżywki zawiń je w turban z ręcznika.
4. Po spłukaniu odżywki silnym strumieniem wody wygładź włosy rękami, dodatkowo ściągając z nich nadmiar wody.
5. Końcówki włosów spłucz zupełnie zimną wodą. To sprawi, że będą bardziej lśniące.
6. Silnie odżywcze maski na długie włosy możesz nakładać częściej, niż w wypadku krótszej fryzury (długie włosy są po prostu dużo starsze, przez co ich struktura jest bardziej wyjałowiona). W tej sytuacji idealnie sprawdzają się produkty nowej kategorii "anti-ageing".
7. Przy długich włosach ważna jest dbałość o skórę głowy. Raz w tygodniu warto zrobić jej poprawiający ukrwienie masaż.
8. Jeśli długie włosy są przesuszone, możesz raz w tygodniu (nie częściej) stosować odżywki na bazie oliwki (dosyć trudno je zmyć).
9. Aby twoje włosy dłużej pozostawały świeże, wieczorem spryskaj je wodą, a po przeczesaniu – odżywką bez spłukiwania w spreju.

Oceń 4,73 / 133 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Raport specjalny