Jak samemu zrobić balejaż

28.07.2009

Samodzielna koloryzacja to duża oszczędność czasu i pieniędzy. Teraz balejaż możesz wykonać w domowym zaciszu. Przeczytaj, jak to zrobić krok po kroku.

balejaż, farbowanieBalejaż dodaje fryzurze lekkości i objętości. Potrafi błyskawicznie ożywić nieciekawy kolor. Kilka jaśniejszych pasemek wokół twarzy rozświetli też zmęczoną cerę.

Balejaż można zrobić zwykłą farbą rozjaśniającą, ale wygodniej i bezpieczniej użyć tej do pasemek. Wiele firm proponuje specjalne zestawy do balejażu. Zawierają one farbę, czepek z dziurkami oraz rękawiczki.

Trzymaj się ściśle instrukcji. Farbę połącz z wodą utlenioną. Włóż czepek na suche włosy, przez dziurki wyciągnij szydełkiem pasemka. Pamiętaj, że nie muszą być równomiernie rozmieszczone, ale powinny być dość cienkie.

Nałóż na nie farbę pędzelkiem. Zacznij od czubka głowy.

Preparaty zmyj o czasie. Jeśli zrobisz to za późno, będą zbyt jasne, za wcześnie – włosy mogą mieć kolor żółtka.

Które preparaty do balejażu są najlepsze? Pytaj i radź na www.uroda.pl

Przyjaciółka
Oceń artykuł 44 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Opinie
Kisss...2014.03.16 20:11
Uwielbiam Baleygae ale zawsze robię to u fryzjera tylko zazwyczaj słyszałam "Pani to już nie modne" i myślałam, ze z siebie wyjdę !! jak to nie modne ludzie nie widać gwiazd w telewizji?? wszystkie praktycznie mają kilka różnych pasemek na głowie mniej lub bardziej widocznych a po za tym kolor blond jak jest jednolity to bardzo sztucznie to wygląda, przecież włosy z natury same rozjaśniają nam się od słońca, wody, itp. Na szczęście mam swój rozum i szukałam ile wlezie fryzjera, któremu chce się wykonać tak żmudną pracę bo wiem, że dzierganie pasemek przez 3 godz (bo mam dużo włosów) i malowanie 2 różnymi kolorami musi być udręką ale przecież za darmo tego nie robi :) no więc mam takiego fryzjera i mam święty spokój oczywiście nie mówię tu o 3cm pasemkach tylko takich naturalnych ja bardzo lubię mieć przeplatany chłodny z ciepłym odcieniem blondu :) taka wariatka ze mnie ale w tym się czuję najlepiej :) polecam Magia w Poznaniu :)
Gość2012.06.05 14:26
co to znaczy "pazlotko"? Nigdzie nie znalazłam takiego słowa....
Asia2011.10.04 10:16
ja uwielbiam pasemka o 1 ,2 tony różnicy na mojej głowie to wygląda tak naturalnie super :)mam swoją fryzjerkę która nigdy jeszcze mi nie sknociła polecam p.Ania w salonie magia poznań
shakira :)2011.02.17 15:06
najlepszy balejage wychodzi wtedy gdy robi sie je na pazlotko,wtedy kolorystyka i uklad pasm wychodzi znacznie lepiej i estetycznie oraz nowoczesnie
martyna2010.06.17 14:41
balejazu nie wykonuje sie od czubka glowy tylko od tyly poniewaz temperatura glowy na czubku jest znacznie wieksza od tem. z tylu glowy
Raport specjalny