Ten kosmetyczny składnik działa cuda!

16.03.2016

Dość kontrowersyjny, ale uwielbiają go wszystkie kosmetyczne maniaczki.

Jad pszczeli w kosmetykach
fot. FREE

Po uwielbieniu kremów ze śluzem ślimaka czy z jadem węża przyszedł czas na... kremy z jadem pszczelim, które właśnie szturmem podbijają Instagram i wszelkie modowe blogi.

Najnowsze badania dowodzą, że jad pszczeli skutecznie zwalcza zmarszczki i zapobiega ich powstawaniu. Dlaczego? To proste, wydzielina gruczołu jadowego pszczoły pobudza produkcję kolagenu. Gdy skóra styka się z pszczelim jadem, mózg natychmiast wysyła do komórek sygnał, że należy rozpocząć proces gojenia. W efekcie, w miejscu zaatakowanym przez jad wzmaga się cyrkulacja krwi, stymulując produkcję kolagenu i elastyny. Od wieków stosowano go jako lek na bóle reumatyczne, schorzenia układu nerwowego, migreny, a nawet do usuwania blizn pooperacyjnych.

Kremy z jadem pszczelim - jak działają?

To bardzo indywidualna sprawa. Efekt działania uzależniony jest od  danego organizmu: u osób o słabszej reakcji na jad efekty mogą być mniej widoczne, u uczulonych działanie może być zbyt drażniące.

Przez użyciem kremu zróbcie test, najlepiej tam gdzie skóra jest najbardziej delikatna - na udach czy brzuchu. Najpóźniej po pół godzinie, jeśli jesteście uczulone, powinna wystąpić reakcja alergiczna. Pociesza fakt, że na jad pszczeli uczulone jest tylko 2% populacji.

Kremy z jadem pszczelim - zalety:

  • spłyca zmarszczki
  • zmniejsza widoczność blizn
  • przyśpiesza gojenie ran
  • ujędrnia skórę

Martwicie się tym, jak otrzymywany jest jad pszczeli? Na szczęście w sposób bezpieczny dla pszczół. Poprzez mikrowstrząsy elektryczne pobudza się pszczoły do produkcji jadu, który spływa po szklanej płycie, a następnie jest zbierany, oczyszczany i przechowywany w postaci białego proszku. Pszczoły nie tracą żądła więc nie giną.

Więcej o kosmetykach:

Najlepsze odżywki do paznokciProdukty idealne na wiosnę!Wielofunkcyjne kosmetyki do makijażu


 

Publikacja:
Redaktor: Uroda
Oceń 5,00 / 1 głos
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Kremy z olejami – tańsze i droższe

 

Zobacz także

 
 
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Raport specjalny