Jak dbać o cerę naczynkową

11.03.2009

Chciałabyś, by z twojej twarzy zniknął wreszcie nieestetyczny rumieniec? Oto strategia walki z pękającymi naczynkami!

kobieta, krem, twarz, kosmetyki


1. Stosuj kremy wzmacniające

By zapobiegać "pajączkom", stosuj kosmetyki ze składnikami, które działają obkurczająco i wzmacniająco na naczynka. Są to: wyciągi z arniki, kasztanowca, miłorzebu japońskiego, oczaru wirginijskiego. Unikaj zaś kosmetyków z aktywnymi substancjami drażniącymi, np. z retinolem, kwasami owocowymi.


2. Wypróbuj zabieg zamykania naczynek

Widoczne zmiany można usunąć w gabinecie dermatologii estetycznej elektrokoagulacją (150-300 zł za zabieg). Specjalista zamknie naczynka, nakłuwając skórę igłą zasilaną prądem o wysokiej częstotliwości. Naczynko się skurczy, pojawi się strupek, który po kilku dniach odpadnie. Uwaga! Nakłucia w okolicy nosa mogą być bolesne, bo nie stosuje się znieczulenia. Do usuwania drobnych pajączków i rumienia lepiej stosować zabieg laserem (ok. 500 zł za policzki).


3. Zmień dietę

Aby wzmocnić ścianki naczynek, jedz produkty z witaminą C (cytrusy, paprykę, natkę pietruszki, kiwi). Radzimy unikać mocnej kawy, alkoholu, gorących potraw, chilli, pieprzu.


4. Maskowanie makijażem

Widoczne naczynka możesz zatuszować. Wybieraj do tego kryjące podkłady. Dobre efekty przynosi też stosowanie korektora w kolorze zielonym (kolejność: korektor, podkład, puder). Unikaj kosmetyków w różowych odcieniach, np. podkładów, różów do policzków.

Oceń 3,87 / 30 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Przepis Beaty Pawlikowskiej: sok brzoskwiniowy

 

Zobacz także

 
 
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Raport specjalny