Najlepsze zabiegi odmładzające

14.03.2008

Zobacz, w jaki sposób warto zadbać o młody wygląd skóry!

twarz, kobieta
fot. ONS

Peelingi chemiczne
Bezpieczne dla młodej skóry, stosunkowo niedrogie, bardzo szybko dają widoczne efekty, można je precyzyjnie dopasować (pod względem rodzaju i stężenia kwasu) do rodzaju i potrzeb cery. Profilaktycznie peelingi najlepiej wykonywać raz w roku, cztery razy w miesiącu, dla 30-latek świetny będzie yellow peel (na bazie mieszanki kwasów: retinowego, fitowego, kojowego i azelainowego) – robiony dwa razy w roku.

Mezoterapia
Polega na wstrzykiwaniu do komórek koktajli odżywczych, które poprawiają napięcie i stan skóry. Najpopularniejszym zabiegiem tego typu jest Mesolift – koktajl składników (w tym kwasów hialuronowego i polimlekowego) podaje się w dolną część twarzy, co poprawia jej owal, ujędrnia i zagęszcza skórę. Młodszym kobietom polecamy mezoterapię na bazie składników nawilżających.

Botoks
Dzięki swoim właściwościom preparat blokuje zakończenia nerwowe i usuwa napięcie mięśniowe. Dlatego bruzdy będące wynikiem zbyt wyrazistej mimiki spłycają się. Warto stosować botoks w młodym wieku, bo dzięki temu hamujemy pogłębianie się bruzd.

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym
Nowością jest zabieg Hydrobalans z wykorzystaniem preparatu Restylan Vital na bazie stabilizowanego kwasu hialuronowego. Jego efekty utrzymują się dosyć długo, gdyż nie tylko pomaga zatrzymać w skórze wilgoć, ale też stymuluje produkcję kolagenu. Można nim odmłodzić twarz, szyję, dekolt i dłonie. Najlepiej robić trzy zabiegi co 3–4 tygodnie, dwa razy w roku. Polecane osobom w każdym wieku.


Botoks dla dwudziestolatek? - porozmawiaj na forum!

Oceń 3,00 / 14 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Przepis Beaty Pawlikowskiej: sok brzoskwiniowy

 

Zobacz także

 
 
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Raport specjalny