Jak modelować twarz

17.07.2009

Twoja twarz jest zbyt okrągła, kwadratowa lub za szeroka. Możesz to zmienić. Dowiedz się jak.

kobieta, makijaż


Odchudzanie buzi makijażem to gra ze światłem i cieniem. Wystarczy znajomość kilku trików makijażowych i zasad tworzenia iluzji optycznych. Pobaw się w dietetyka-magika!

Zasada jest prosta: ciemne zmniejsza, jasne powiększa. Zapamiętaj to, a poradzisz sobie z modelowaniem twarzy o dowolnym kształcie. Weź puder brązujący albo róż i pobaw się nimi.

Nie wiesz, jak i gdzie je nałożyć? Proponujemy prosty zabieg: na zdjęciu, na którym widać Cię en face, namaluj na swojej buzi proporcjonalny owal. Taką formę ma twarz „idealna”. Te miejsca, które spod niej wystają, trzeba przyciemnić. Zadanie ułatwią Ci nasze ilustracje, na których przedstawiliśmy 4 najczęstsze typy buzi wymagające optycznego wyszczuplania. Przygotuj odpowiednie kosmetyki, miękki pędzel i... chudnij w oczach!

Nie łudź się, to tylko iluzja
Aby lepiej poznać mechanizm optycznego zmniejszania-powiększania rzeczy, popatrz na kółka poniżej. Które z nich wydają Ci się mniejsze?



I jak? W każdym przykładzie kółko spod b) postrzegamy jako mniejsze, choć w rzeczywistości wszystkie figury mają jednakową wielkość. Ogólne zasady iluzji mówią, że:
- większe wydają się rzeczy jasne, błyszczące i nieobrysowane
- mniejsze – ciemne, matowe, obwiedzione czarną linią.
Te sztuczki sprawdzają się też w modelowaniu twarzy.

Twarz kwadrat
Sprawia wrażenie za szerokiej na całej długości: od wyraźnie zaznaczonej żuchwy, poprzez szeroko rozstawione kości policzkowe i skronie, po brak wyraźnego podbródka. Muśnij ciemnym pudrem kości policzkowe i żuchwę. Cień zdejmie z niej ciężkość. Na brodę nałóż trochę jaśniejszego pudru, aby powstała zgrabna wyraźna bródka.
Najczęstszy błąd: mocne zaznaczanie ciemnym kolorem przestrzeni między kośćmi policzkowymi a żuchwą. Efekt jest odwrotny od zamierzonego – żuchwa jeszcze bardziej wysuwa się na pierwszy plan.
Dobra wiadomość: makijażyści i fotografowie uwielbiają ten kształt twarzy. Jest fotogeniczny, ładnie łapie światło.

Twarz okrągła
Często dosyć płaska, bez wyraźnie zaznaczonego podbródka. Gdy buzi brakuje trochę „pełni” na wysokości skroni, w tych miejscach lekko ją rozjaśnij. Ściągnij usta w dzióbek i pudrem brązującym muśnij zagłębienia, które powstały poniżej kości policzkowych. Przy płaskiej buzi możesz lekko rozjaśnić brodę, aby trochę ją wydłużyć.
Najczęstszy błąd: nakładanie pudru brązującego zbyt nisko, poniżej zagłębień powstałych przy robieniu dzióbka. To jeszcze bardziej podkreśli policzki.

Oceń 5,00 / 62 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Redakcja poleca
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Raport specjalny