Gdzie zrobić makijaż permanentny

05.03.2009

kobieta, modelka, makijaż, fryzury
fot. FREE


Warszawa
Gabinet kosmetyczny Reginy Baranowskiej
ul. Cybisa 6
022 641 78 09
www.kosmetyka.waw.pl
Uwielbiam gęste i długie rzęsy, więc zdecydowałam się na kreskę na górnej powiece, która miała je optycznie zagęścić. Do tej pory sama starałam się rysować kreskę na linii rzęs, co było trudne do wykonania, zwłaszcza gdy na co dzień brakowało mi czasu. Przed zabiegiem wypytywałam o wszystkie szczegóły (trochę się bałam operowania igłą w okolicy oka), ale doświadczona linergistka spokojnie i wyczerpująco odpowiadała na moje pytania (uspokoiła mnie). Mimo znieczulenia maścią Emla zabieg wydawał mi się bolesny. W trakcie nakłuwania dostałam jeszcze jedną porcję maści znieczulającej. A efekt? Taki jak sobie wyobrażałam: moje rzęsy wydają się naprawdę bardziej gęste! Nie mam już problemu z rysowaniem kreski, w końcu mam ją przez cały czas!
Brwi – 800–1000 zł, kreski na górnych powiekach – 450 zł, kreski na dolnych powiekach – 350 zł, usta (kontur z wypełnieniem) – 1000 zł
Testowała: Katarzyna Zielonka

Warszawa
Instytut Zdrowia i Urody Sharley al. Jana Pawła II 73/75
tel. 022 636 46 64, 636 46 66
www.sharley.com.pl
Zawsze kusiło mnie, żeby dzięki makijażowi permanentnemu trochę wzmocnić rysunek brwi i dodać ustom koloru, ale bałam się, że efekt będzie tandetny i sztuczny. Do zrobienia makijażu w salonie Sharley przekonała mnie jego właścicielka Magda Bogulak, która sama jest nie tylko świetną linergistką, ale także prowadzi szkolenia uprawniające do wykonywania makijażu permanentnego. Zdecydowałam się na zrobienie brwi i ust. Sam zabieg nie trwał długo i był bezbolesny. Trochę dziwnie się czułam (i wyglądałam!) bezpośrednio po nim: usta były spuchnięte i mocno zaczerwienione, a brwi bardzo pogrubione i przyciemnione. Przez kilka następnych dni w obu miejscach łuszczyła się trochę skóra, a barwniki stopniowo traciły swoją intensywność. Mniej więcej po tygodniu można było ocenić efekt końcowy. Moje brwi i usta zostały wzmocnione naprawdę subtelnie. Wyglądam lepiej, ale nikt nie zgadnie, że to zasługa makijażu permanentnego.
Usta (kontur z wypełnieniem) – 1200 zł, brwi – 900 zł, oczy: kreski górne – 600 zł, kreski dolne – 450 zł
Testowała: Zuzanna Górska

Warszawa
Ambasada Urody

ul. Wilcza 9a
tel. 022 621 58 69, 0606 909 009
www. ambasadaurody.pl
Na makijaż permanentny zdecydowałam się po raz pierwszy rok temu. Teraz postawiłam na brwi – były zawsze bardzo niewyraźne, jasne i rzadkie. Razem z linergistką ustaliłyśmy ich kształt. Przed zabiegiem, kosmetyczka ostrzegła mnie przed intensywnością efektu (przez kilka dni są dużo ciemniejsze). Zabieg nie był przyjemny, ale dzięki znieczuleniu maścią Emla – do zniesienia. W gabinecie spędziłam trochę więcej czasu, bo okazało się, że druga brew "nie chciała" przyjąć barwnika (w rezultacie trzeba było zwiększyć jego ilość). Efekt po kilku dniach mnie zaskoczył – w końcu bez żadnych starań mam kształtne i wyraźne brwi! Polecam!
Brwi – 800 zł, oczy: kreski górne – 450 zł, kreski dolne – 350 zł, usta (kontur z wypełnieniem) – 1000 zł
Testowała: Agata Warda

Warszawa
Centrum Dermatologii Estetycznej

i Laserowej VIVA-DERM,
ul. Puławska 403,
tel. 022 644 04 94, 816 61 74, 0691 669 348
www.viva-derm.pl
Kiedy szłam na zabieg, miałam ochotę na makijaż permanentny brwi – mam bardzo jasne włoski i muszę systematycznie chodzić na hennę. Jednak linergistka odradziła mi takie rozwiązanie, bo w przypadku tak jasnych i rzadkich brwi jak moje – henna byłaby dalej niezbędna, a trwały makijaż mógłby wyglądać nienaturalnie. Wspólnie ustaliłyśmy, że mojej urodzie najlepiej zrobią kreski na górnej powiece (mam jasne i krótkie rzęsy). Zabieg ze znieczuleniem maścią Emla był nieco bolesny i zdecydowanie mało przyjemny (przerażała mnie świadomość, że ktoś operuje igłą przy samym oku!), ale efekt jest naprawdę super. Moje oczy wydają się dużo większe, a spojrzenie wyraźniejsze i bardziej seksowne! Kreska jest idealnie równa (niesamowity talent linergistki – nigdy bym sama takiej nie narysowała!), a także na tyle dyskretna, że gdy zamykam powiekę, prawie jej nie widać.
Brwi – 800 zł, kreski na górnych powiekach – 500 zł, kreski na dolnych powiekach – 400 zł, usta (kontur z wypełnieniem) – 1000 zł
Testowała: Magda Błaszczak

Warszawa
Klinika Chirurgii Plastycznej
i Medycyny Estetycznej La Perla
ul. Łowicka 21b/1,
tel. 22 856 55 35
www.la-perla.pl
Na makijaż namówiła mnie koleżanka, argumentując, że kreska na górnej linii rzęs optycznie zagęści moje słabo widoczne rzęsy. Jestem bardzo mało odporna na ból i zabieg wydał mi się dość bolesny. Na szczęście linergistka była osobą niezwykle energiczną – wykonała makijaż szybko, a przy tym dokładnie. Aby nie podrażniać moich wrażliwych oczu, znieczuliła mnie specjalnymi kropelkami do oczu. Efekt jest zaskakujący i bardzo naturalny! Rzęsy wyglądają na gęstsze, dzięki temu spojrzenie stało się bardziej wyraziste.
Brwi – 900 zł, kreski na górnych powiekach – 600 zł, kreski na dolnych powiekach – 450 zł, usta (kontur z wypełnieniem) – 1200 zł
Testowała: Ewelina Kawaler

Warszawa
Gabinet kosmetyki lekarskiej Bella
ul. Piękna 20
tel. 22 625 33 00
www.bella-derm.pl
Nigdy nie byłam zadowolona z kształtu moich ust. Przeszkadzała mi ich nierówna krawędź. Na dodatek dolna warga była większa i niesymetryczna, więc nie wychodziłam z domu bez korekty za pomocą konturówki. W czasie konsultacji pani doktor narysowała kredką moje "nowe usta". Długo poprawiałyśmy kształt, by uzyskać wymarzony, naturalny efekt. Dostałam receptę na Heviran, lek przeciwko opryszczce, który brałam parę dni przed zabiegiem i po nim oraz zadanie domowe – pielęgnować usta. 2,5 -godzinny zabieg był całkowicie bezbolesny (wykonywany w znieczuleniu dentystycznym). Pani doktor najpierw narysowała jeszcze raz konturówką kształt. Już za pomocą urządzenia zrobiła kontur, po czym zabrała się za wypełnianie. Użyła 3 odcieni, by efekt był naturalny. Po zabiegu miałam bardzo spuchnięte wargi. Przez kolejne 3 dni z moich ust złuszczał się ciemny strupek, ale bez problemu mogłam się pokazywać. Po miesiącu moje usta wyglądały już świetnie, ale i tak pani doktor zrobiła lekką korektę. Jestem bardzo zadowolona. Górna warga stała się większa bez wstrzyknięcia kwasu, a całe usta są wreszcie równe i symetryczne!
Brwi – 800 zł, kreska na górnej powiece – 700 zł, kreska na dolnej powiece 100–300 zł, usta (kontur z wypełnieniem) – 1200 zł
Testowała: Alicja Klarkowska

Oceń 4,00 / 8 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Raport specjalny