5 rad, jak uratować złamany paznokieć!

14.11.2008

Co robić, gdy paznokieć niefortunnie pękł i zniszczył cały manikiur? Przeczytaj, co radzi manikiurzystka! Oto 5 rad, jak uratować złamany paznokieć.

jak uratowac złamany paznokieć
fot. Fotolia

Rad udziela Joanna Kalbarczyk, manikiurzystka i pedikiurzystka, Mistrzyni Polski w Specjalistycznej Pielęgnacji Stóp.

1 sposób na złamany paznokieć

Jeśli twoje paznokcie są łamliwe, dobrze jest zaopatrzyć się w specjalny zestaw do ich reperacji (nie zawsze będziesz miała możliwość pójść do manikiurzystki). Zawiera on jedwab, klej i polerkę do paznokci. Przed sklejeniem dobrze jest delikatnie wygładzić paznokieć pilniczkiem. Na miejsce pęknięcia nałóż kosmetyk z jedwabiem do ciała, a potem rozprowadź klej. Poczekaj, aż wyschnie, i wypoleruj paznokieć.

Jak wzmocnić łamliwe paznokcie?

2 sposób na złamany paznokieć

Istnieją specjalne plasterki na pęknięcia paznokci. Mają kształt paznokcia (musisz wybrać odpowiedni rozmiar). Tworzą na nim niewidzialną warstwę, która skleja płytkę. Powierzchnię wyrównaj za pomocą polerki.

3 sposób na złamany paznokieć

Fiberglass to specjalna technika stosowana w gabinetach. Polega ona na nałożeniu na płytkę złamanego paznokcia włókna jedwabnego z klejem, resiny (płynnego "szkła") i specjalnego aktywatora. Tą metodą (zdrowszą niż akryl – nie niszczy tak płytki paznokcia) można też przedłużać paznokcie.

4 sposób na złamany paznokieć

Po sklejeniu złamanego paznokcia nałóż odżywkę. Stosuj ją regularnie – paznokcie będą rosły mocniejsze, a przede wszystkim będą rosły również znacznie szybciej.

5 sposób na złamany paznokieć

Jeśli paznokieć pękł tak, że wydostaje się krew lub bezbarwna ciecz, w miarę możliwości skróć go i zabezpiecz plastrem z opatrunkiem. W tym wypadku stosowanie kleju zwiększa ryzyko infekcji.

Uroda
Oceń artykuł 41 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Opinie
Sarenka2013.06.20 13:38
ja ratuję złamany paznokieć tak ż ego obcinam:P
Gość2012.12.14 14:50
Na przyszłość warto zadbać o to, aby paznokcie nie były takie kruche i łamliwe. Wystarczy tylko systematycznie korzystać z odżywki New Nails. To bardzo tani produkt, który powinien wam pomóc. Z czasem paznokcie będą twarde i pełne życia, a dokładnie to, powinno być waszym celem.
ni2009.03.12 14:47
Gdzie mogę kupić taki zestaw do reperacji złamanego paznokcia i jakie są tego koszta?
Raport specjalny
Video tygodnia
Brzoskwiniowy makijaż Katosu