Depilacja bez podrażnień

23.07.2009

Przeczytaj, jak prawidłowo usuwać zbędne włoski, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się czerwonych krostek.

kobieta, ciało, depilacja


„Takie podrażnienia najczęściej spowodowane są przez nieodpowiednio dobraną metodę depilacji” – uważa dr Monika Serafin, specjalista dermatolog z warszawskiej kliniki Nova Derm. Jeśli używasz depilatora lub wosku, po wyrwaniu włosków naskórek może być podrażniony. W takim wypadku łatwo o tzw. przymieszkowe zapalenie skóry. Z goleniem jest podobnie – żyletka ścina część naskórka i powoduje mikrouszkodzenia skóry.

Pielęgnacja w domu
Podczas golenia używaj mydła antybakteryjnego i pianki zmiękczającej.

Która pianka do golenia jest najlepsza? Zapytaj na www.uroda.pl

Golenie „z włosem”. Ten sposób golenia jest najłagodniejszy dla skóry – unikaj przesuwania ostrza w przeciwnym kierunku. Staraj się za każdym razem używać nowej maszynki.

Zmień metodę depilacji – jeśli podrażnienia powoduje u ciebie np. depilacja za pomocą wosku, zamień go na maszynkę lub kremy do depilacji.

W gabinecie lekarskim
Lekarz może ci przepisać krem z antybiotykiem, który skutecznie złagodzi podrażnienia.

Depilacja laserowa – dzięki tej metodzie możesz definitywnie pozbyć się problemu. Nie tylko podrażnień, ale także zbędnego owłosienia.

Nie depiluj podrażnionej skóry! Jeśli jest ona usiana krostkami, najpierw rozwiąż problem, stosując maść przeciwbakteryjną, a dopiero potem wybierz najłagodniejszą metodę depilacji.

Magda Błaszczak/ Uroda
Oceń artykuł 18 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Opinie
Ewelina2013.08.23 12:01
Ja mam dość gimnastyki pod prysznicem i na jesieni idę na depilację bikini IPL. Koleżanki mi bardzo polecają. W dodatku myślę, że wiem już wszystko, a dziś dowiedziałam się jeszcze więcej z niezłego Artykułu. Poczytajcie sobie najnowszy artykuł na stronie internetowej Ganc-service, warto!
Gość2012.09.16 09:55
Przez ładnych parę lat walczyłam z moim nadmiernym i ciemnym owłosieniem w gabinetach kosmetycznych na depilacji woskiem i nie ukrywam,że były to niezłe tortury dla mnie,bo mówiono mi ,że depilacja laserowa jest bolesna I żałuję,że tak długo zwlekałam bo depilacja laserowa to szybki trwający zaledwie kilka minut zabieg i wcale nie jest jakiś bolesny ,a jeśli ktoś jest bardzo wrażliwy to można zastosowac krem znieczulający w okolicy depilacji.Jestem już po serii zabiegów i pozbyłam się w końcu tych wszystkich włosów z okolicy twarzy ,pach i bikini.Dziewczyny naprawdę warto mój gabinet medycyny estetycznej Elmed Ul.Haffnera 6 Sopot.Pozdrawiam
niunia252010.09.22 11:22
ja chodze na depilacje woskiem do fajnego salonu w wawie Time for Wax i jestem bardzo zadowolona szybko i profesjonalnie naprawde super a dodatkowo mozna tam zakupic kosmetyki ktore opozniaja odrost wlosa, naprawde dzialaja przy systematycznym uzywaniu polecam!!!!!
niunia252010.09.22 11:21
ja chodze na depilacje woskiem do fajnego salonu w wawie Time for Wax i jestem bardzo zadowolona szybko i profesjonalnie naprawde super a dodatkowo mozna tam zakupic kosmetyki ktore opozniaja odrost wlosa, naprawde dzialaja przy systematycznym uzywaniu polecam!!!!!
Raport specjalny