Uroda

Depilacja bez podrażnień

23.07.2009

Przeczytaj, jak prawidłowo usuwać zbędne włoski, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się czerwonych krostek.

kobieta, ciało, depilacja


„Takie podrażnienia najczęściej spowodowane są przez nieodpowiednio dobraną metodę depilacji” – uważa dr Monika Serafin, specjalista dermatolog z warszawskiej kliniki Nova Derm. Jeśli używasz depilatora lub wosku, po wyrwaniu włosków naskórek może być podrażniony. W takim wypadku łatwo o tzw. przymieszkowe zapalenie skóry. Z goleniem jest podobnie – żyletka ścina część naskórka i powoduje mikrouszkodzenia skóry.

Pielęgnacja w domu
Podczas golenia używaj mydła antybakteryjnego i pianki zmiękczającej.

Która pianka do golenia jest najlepsza? Zapytaj na www.uroda.pl

Golenie „z włosem”. Ten sposób golenia jest najłagodniejszy dla skóry – unikaj przesuwania ostrza w przeciwnym kierunku. Staraj się za każdym razem używać nowej maszynki.

Zmień metodę depilacji – jeśli podrażnienia powoduje u ciebie np. depilacja za pomocą wosku, zamień go na maszynkę lub kremy do depilacji.

W gabinecie lekarskim
Lekarz może ci przepisać krem z antybiotykiem, który skutecznie złagodzi podrażnienia.

Depilacja laserowa – dzięki tej metodzie możesz definitywnie pozbyć się problemu. Nie tylko podrażnień, ale także zbędnego owłosienia.

Nie depiluj podrażnionej skóry! Jeśli jest ona usiana krostkami, najpierw rozwiąż problem, stosując maść przeciwbakteryjną, a dopiero potem wybierz najłagodniejszą metodę depilacji.

Magda Błaszczak/ Uroda
Oceń artykuł 18 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Opinie
Ewelina2013.08.23 12:01
Ja mam dość gimnastyki pod prysznicem i na jesieni idę na depilację bikini IPL. Koleżanki mi bardzo polecają. W dodatku myślę, że wiem już wszystko, a dziś dowiedziałam się jeszcze więcej z niezłego Artykułu. Poczytajcie sobie najnowszy artykuł na stronie internetowej Ganc-service, warto!
Gość2012.09.16 09:55
Przez ładnych parę lat walczyłam z moim nadmiernym i ciemnym owłosieniem w gabinetach kosmetycznych na depilacji woskiem i nie ukrywam,że były to niezłe tortury dla mnie,bo mówiono mi ,że depilacja laserowa jest bolesna I żałuję,że tak długo zwlekałam bo depilacja laserowa to szybki trwający zaledwie kilka minut zabieg i wcale nie jest jakiś bolesny ,a jeśli ktoś jest bardzo wrażliwy to można zastosowac krem znieczulający w okolicy depilacji.Jestem już po serii zabiegów i pozbyłam się w końcu tych wszystkich włosów z okolicy twarzy ,pach i bikini.Dziewczyny naprawdę warto mój gabinet medycyny estetycznej Elmed Ul.Haffnera 6 Sopot.Pozdrawiam
niunia252010.09.22 11:22
ja chodze na depilacje woskiem do fajnego salonu w wawie Time for Wax i jestem bardzo zadowolona szybko i profesjonalnie naprawde super a dodatkowo mozna tam zakupic kosmetyki ktore opozniaja odrost wlosa, naprawde dzialaja przy systematycznym uzywaniu polecam!!!!!
niunia252010.09.22 11:21
ja chodze na depilacje woskiem do fajnego salonu w wawie Time for Wax i jestem bardzo zadowolona szybko i profesjonalnie naprawde super a dodatkowo mozna tam zakupic kosmetyki ktore opozniaja odrost wlosa, naprawde dzialaja przy systematycznym uzywaniu polecam!!!!!
Raport specjalny