Polki.pl
kom. (6)

Umowa na czas określony a kredyt hipoteczny

Chciałabym zaciągnąć kredyt hipoteczny. Pracuję w oparciu o umowę o pracę na czas określony, którą przedłużałam już po raz trzeci. Chciałabym wiedzieć, czy bank udzieli mi kredytu jeśli obecna umowa skończy się po czterech miesiącach od złożenia wniosku kredytowego?

Umowa o pracę na czas określony jest akceptowana przez wszystkie banki jako źródło dochodów. Jednak w odróżnieniu od umowy na czas nieokreślony wymagany jest dłuższy staż pracy. Minimalny wymagany okres zatrudnienia u obecnego pracodawcy to 6 miesięcy, chociaż wiele banków wymaga nawet 12. Dodatkowo istnieje wymóg, aby aktualna umowa obowiązywała jeszcze przez minimum 12 miesięcy od dnia złożenia wniosku o kredyt. W kilku instytucjach, np. Banku Millennium, czy DnB Nord, wystarczy aby umowa nie wygasała przed upływem 6 miesięcy.

Pani sytuacja jest inna, gdyż umowa wygasa za 4 miesiące. Warto jednak mieć świadomość, że bank może zastosować odstępstwo od swoich procedur i zaakceptować taką sytuację. Argumentem przemawiającym na Pani korzyść jest niewątpliwie fakt, że jest to już trzecia umowa. Dodatkowo do wniosku można dołączyć pismo od pracodawcy (list intencyjny) z informacją, że nie widzi on przeciwwskazań do podpisania nowej umowy po wygaśnięciu aktualnej. Na tego typu odstępstwa z pewnością nie zgodzą się wszystkie instytucje, wybór banków będzie więc ograniczony. Zatem jeśli chce Pani mieć szerszy wybór banków, to może warto poczekać z zakupem nieruchomości do czasu podpisania nowej umowy o pracę.

Wybór spłaty kredytu - raty malejące czy stałe?

Michał Krajkowski
Dom Kredytowy NotusOceń 5,00 / 1

Podwyżka w pracy - rady psychologa

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Poradnik finansowy

Skomentuj Umowa na czas określony a kredyt hipoteczny

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Umowa na czas określony a kredyt hipoteczny

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl