Polki.pl
kom. (4)

Torbiel na jajniku w ciąży

Torbiel na jajniku w ciąży

5 miesięcy temu poroniłam. W 8. tygodniu ciąży dowiedziałam się, że ciąża obumarła w 5. tygodniu. Teraz ponownie jestem w ciąży. Zaraz jak się dowiedziałam poszłam do lekarza, stwierdził, że jest to 4. tydzień i znalazł możliwą przyczynę wcześniejszego poronienia. Na lewym jajniku mam torbiel, która przysłania ciałko żółte czy jakoś tak. Problem jest taki, że nie wytwarza wystarczającej ilości progesteronu. Lekarz przepisał mi Crinone 8% i powiedział, że mam być dobrej myśli. Ale strach związany z kolejnym poronieniem nie pozwala mi się cieszyć z tej ciąży. W czwartek mam wizytę i strasznie się boję tego co usłyszę. Ten tydzień to dla mnie jak wyrok. Boję się bo nie mam specjalnych oznak ciąży- nie wymiotuję, nie jest mi specjalnie niedobrze,piersi może tylko troszeczkę pobolewają i ja już sama nie wiem co mam myśleć. Chciałabym żeby wszystko było dobrze ale myśl o poprzednim poronieniu jest silniejsza.
Piszę do Pani bo chcę mieć opinię drugiego lekarza na ten temat. Nie  wiem czy bardziej się zmartwię czy wręcz przeciwnie. Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedź.

Justyna
Przede wszystkim muszę sprostować, że ja nie jestem lekarzem a położną:). Więc jeśli potrzebna opinia drugiego lekarza, to pozostaje pani udać się na wizytę. Staram się zrozumieć pani obawy- bowiem zawsze odczuwamy lęk, że to co nas bolało, było przykre może znów nas zaskoczyć...Jednak musimy pracować nad tym, aby pozytywnie się nastawić i nie dać się lękom. Wiemy od strony medycznej, że wiele kobiet roni pierwszą ciążę a kolejne ciąże prawidłowo się u nich rozwijają. Oczywiście tragedią jest utrata ciąży. Nie może pani sugerować się tym, że nie występują nudności i wymioty, bowiem te objawy nie występują u wszystkich ciężarnych. Proszę przyjmować zlecony lek i zalecenia lekarskiego „być dobrej myśli”.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna

Oceń 4,50 / 2

Katarzyna Bosacka opowiada o ciąży i zachciankach!

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Ciąża

Skomentuj Torbiel na jajniku w ciąży

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Torbiel na jajniku w ciąży

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Dziecko