Polki.pl
kom. (12)

Swingersi

Są to zwykle małżeństwa i pary z wieloletnim stażem, szukające urozmaicenia. Ludzie po 30 lub 40-tce, mający za sobą wiele lat seksualnych doświadczeń i pragnący odkryć coś nowego. Umawiają się przez Internet, spotykają w grupach po kilkanaście osób, aby wymienić się partnerami lub... popatrzeć, jak robią to inni.

Przyczyny
Znudzenie, monotonia, ciekawość, chęć spróbowania czegoś nowego, a może nawet wystawienia na próbę dotychczasowego związku? Próba znalezienia kompromisu pomiędzy poligamiczną naturą a miłością do partnera? Chęć spełnienia erotycznych fantazji? W tym wszystkim możemy doszukiwać się źródeł „seksualnego swingu”. Swingersi, bo tak sami siebie nazywają, spotykają się w klubach (w Polsce powstało ich już około 70!) i oddają się seksualnym rozkoszom: z własnym partnerem na oczach innych, z innym partnerem lub nawet kilkoma.

SwingersiDla kogo swing?
Jeśli:

  • Oboje popieracie taką formę urozmaicenia Waszych łóżkowych igraszek;
  • Ty i partner macie podobną definicję zdrady;
  • Uczucie zazdrości dodaje pikanterii Waszemu związkowi, a nie niszczy Was psychicznie;
  • Macie do siebie absolutne zaufanie;
  • Godzicie się na kontakt fizyczny partnera z innymi partnerami;
  • Potraficie zachować wyznaczone sobie granice;
  • Nie obawiacie się, że takie doświadczenie wpłynie negatywnie na Wasze wzajemne uczucia;

To możecie rozważyć taką możliwość. Bez spełnienia tych warunków angażowanie się w tego typu „rozrywki” może doprowadzić do rozpadu związku. Dlatego „swing” nie jest dla każdego.

Konsekwencje
To, jakie konsekwencje dla związku będzie miała wymiana łóżkowych partnerów, zależy od obu stron. Od tego, czy będziemy pamiętać o szacunku wobec partnera, o jego uczuciach. Jeśli jedna ze stron godzi się na ten rodzaj „urozmaicenia” tylko po to, by spełnić marzenie partnera, najprawdopodobniej doprowadzi to do kryzysu w związku.
Ważne! Seks z wieloma partnerami oznacza zwiększenie ryzyka zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową, w tym także wirusem HIV.
 
Oceń 5,00 / 1

Kuchnia Anny Jurksztowicz: surówka z kapusty

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Z nutą szaleństwa

Skomentuj Swingersi

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Swingersi

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl