Sennik: ciąża

W życiu ciąża jest zapowiedzią czegoś nowego, czymś nieznanym, pełnym niejasności. Czy podobnie jest we śnie? Co na to sennik?

sennik: ciąża

fot. Fotolia

Sennik: ciąża - co oznacza we śnie

Ciąża to z reguły bardzo dobry znak, zapowiedź zmian, które dokonają się w naszym życiu, ale tylko i wyłącznie za naszą sprawą. Nie jest więc to symbol jakiegoś cudu, który nagle ni stąd ni zowąd odmieni otaczającą nasz rzeczywistość i nagle sprawi, że wszystko odmieni się na dobre. Ciąża symbolizuje „rodzący się”, dojrzewający w naszym umyśle plan, który to ma szansę otworzyć przed nami wrota do nowego, lepszego życia. Jeśli więc przyśniła ci się ciąża, może to oznaczać, że powoli dojrzewasz do wprowadzenia w swoim życiu zmian, na które dotąd nie było Cię stać, bo na przykład nie miałeś odwagi. Jest to więc dobry znak, dodający otuchy, popychający do działania.

Zobacz także: Co może wpływać na nasze sny?

Ciąża we śnie kobiety

Jeżeli osobą śniąca jest kobieta, to obraz ciąży może oznaczać także i inne rzeczy, którym warto by się tutaj bliżej przyjrzeć. Jeżeli to ona jest we śnie ciężarna, to znak, że w jej życiu dokonają się w niedługim czasie bardzo ważne zmiany. Zmiany, których od dawna oczekiwała, które sprawią, że będzie czuła się szczęśliwa i pełna. Jest to więc dobry znak.

Ujrzenie we śnie ciężarnej kobiety oznacza powodzenie w interesach i sferze materialnej. Ważne jest, żeby sen o ciąży przeanalizować dokładnie, zestawić go z rzeczywistością, ze sprawami, które są nam bliskie, które odgrywają istotną rolę w naszym życiu prywatnym i zawodowym. Tylko wówczas istnieje szansa, że odczytamy ten znak bezbłędnie.

Poród we śnie

We śnie możemy stać się także świadkami porodu, który z kolei też często jest odczytywany jako dobry znak – jako forma oczyszczenia, zapowiedź rozwiązania ważnych dla nas spraw. Jednak nie jest tak zawsze. Narodziny dziewczynki są na przykład zapowiedzią bólu i cierpienia, zdarzenia, które sprawi nam ogromną przykrość. Bolesny poród to zapowiedź choroby. Ale już pojawienie się chłopca na świecie to znak szczęścia i radości w życiu śniącego.

Zobacz także: Kalendarz ciąży - tydzień po tygodniu

SKOMENTUJ (47)
Katarzyna Bosacka opowiada o ciąży i zachciankach!
KOMENTARZE (47)
Uma/2 tygodnie temu
Ja mialam bardzo dziwny sen. Snil mi sie kolega korego nie wiedzialam juz wiele lat, i to o n byl w ciazy! Co dziwniejsze nie mial go w brzuchu tylko na klatce piersiowej i ksztalty dziecka byly widoczne pod skora. szykowal sie na cesarskie ciecie i mowil ze tego nie przezyje bo jak mu otworza to wszystko to on juz umrze. Pytalam sie go w jaki sposob zaszedl w ciaze, powiedzial w taki sposon jak dzeiwczyna. Bylam poruszona jego postawa bo oddawal swoje zycie za to dziecko, ale tez przerazona ta cala sytuacja. Nie moge nigdzie w zadnym senniku znalezc wyjasnienia snu ze to mezczyzna jest w ciazy...chyba rzadko taki sen sie pojawia.
~Gość/7 miesięcy temu
Mi sie śniło że byłam w ciąży z czarnoskurym facetem a zamiast dzieska miałam w brzuchu bombe. Nwm dlaczego ale czułam że to jakiś wypadek że zamiast dziecka była bomba.
~gość/8 miesięcy temu
siostra urodzila piekna dziewczynke....co to znaczy?
POKAŻ KOMENTARZE (47)