Horoskop miesięczny na październik

Niespodziewany awans czy nowa miłość? Sprawdź swój horoskop miesięczny na październik 2016!

/ wczoraj
fot. FREE/Fotolia/kolaż: redakcja

Horoskop miesięczny mówi o tym, co wydarzy się w ciągu kilku kolejnych tygodni w sferze miłosnej i zawodowej. Warto go sprawdzić zawsze przed rozpoczęciem kolejnego miesiąca, żeby wiedzieć, co przygotowały dla nas gwiazdy. Tym bardziej, że nie zawsze są to dobre wiadomości.

Zaglądaj do nas regularnie i sprawdzaj swój horoskop!

Horoskop miesięczny na wrzesień 2016

Waga 24.09-23.10

Miłość i rodzina: Jowisz, Merkury i Słońce przebywające w twoim znaku sprawią, że staniesz się jeszcze bardziej popularna i rozchwytywana. W kontaktach z innymi szukać będziesz przede wszystkim przyjemności i dobrej zabawy. Z samą sobą będzie ci tak dobrze, że szukanie kogoś na siłę wyda się mało pasjonujące, zwłaszcza że ludzie sami będą ciągnąć do ciebie jak pszczoły do miodu. Gdy w połowie października Wenus przesunie się do znaku Strzelca, możesz poznać kogoś, kto zainteresuje cię, ale na chwilę. W małżeństwie szykują się słodkie chwile. To dobry czas zarówno na wspólne ustalenia czy podejmowanie ważnych decyzji dotyczących związku i waszej przyszłości, jak i czerpanie radości ze wspólnie spędzonych chwil.

Kariera i pieniądze: Z niczym się nie spiesz, a to, co robisz, wykonuj sumiennie, idąc wytyczoną wcześniej ścieżką. Twoja sytuacja nie ulegnie znaczącej zmianie, ale jeśli zależy ci na jeszcze lepszych wynikach, nie zniechęcaj się. To czas odrabiania zaległości i poprawiania błędów. Niewykluczone, że nie tylko nie pójdziesz do przodu, ale będziesz musiała cofnąć się o kilka kroków. Wszystko się jednak zmieni wraz z wejściem Marsa do znaku ambitnego Koziorożca (od 27 września). Posypie się sporo propozycji, chociaż trzeba też będzie solidnie popracować – w czym wesprze cię Saturn tworzący w połowie października sekstyl z Merkurym przebywającym w twoim znaku. Jest o co walczyć. Nowe perspektywy okażą się kuszące, więc warto się przyłożyć. W finansach nie będzie źle. Dużą gospodarnością wykażesz się na przełomie września i października. To okazja do podjęcia racjonalnych decyzji lub do wejścia w układ z kimś, z kim możesz zrobić dobry interes.

Zdrowie: To, na co powinnaś zwrócić teraz szczególną uwagę, to kolana i układ kostny, a także krążenie w kończynach dolnych. Staraj się dużo spacerować, ale nie biegać. Jazda na rowerze także ci nie zaszkodzi. Gorzej zniesiesz wszelkie stłuczenia i urazy nóg, dlatego nie narażaj się na bardziej intensywną aktywność sportową. Po 10 października chroń gardło i struny głosowe. Jeśli złapiesz infekcję, może się ona skończyć zapaleniem krtani.

Bliźnięta 21.05-21.06

Miłość i rodzina: Pod koniec września wzbudzisz zainteresowanie kogoś młodszego o parę lat, lecz nie spodziewaj się fajerwerków. To nie będzie miłość, choć takie uczucie może być deklarowane. Ostrożnie podchodź do tego typu wynurzeń, nawet jeśli łudzić się będziesz miłością bardziej braterską niż fizyczną. Masz określone oczekiwania, natomiast druga strona może się miotać, zwodzić i oszukiwać, choć wcale nie z powodu złych intencji. Najlepiej poradzą sobie Bliźnięta urodzone w maju.

Kariera i pieniądze: Wenus w znaku intensywnego Skorpiona podsyci twoje ambicje i sprawi, że poczujesz się jeszcze bardziej kompetentna. Pieniądze sprawią ci największą radość wtedy, gdy będziesz mogła je gromadzić i przyglądać się, jak ich suma rośnie na koncie. Ucieszą cię też udane inwestycje. Nie musisz jednak od razu kupować kosztownych antyków. Wystarczy, że sięgniesz po wymarzony pierścionek czy luksusowy krem, aby poczuć się jak księżniczka.

Zdrowie: Zdrowotnie będziesz w dobrej formie. Ożywcze słońce przebywa w przyjaznym ci znaku Wagi, więc twoje siły witalne z dnia na dzień będą wzrastać. W drugiej połowie października musisz jednak zwrócić większą uwagę na zdrowie. Mogą się przytrafić kontuzje nóg, zwłaszcza stóp lub łydek. Wprowadź do diety więcej magnezu, a unikniesz bolesnych skurczy.

Byk 21.04-20.05

Miłość i rodzina: Praca i wyjazdy sprawią, że w domu zaczniesz spędzać o wiele mniej czasu. Twoja druga połowa stanie się teraz strażnikiem domowego ogniska, szczególnie gdy do 18 października Wenus będzie przebywać w znaku Skorpiona. Przynajmniej stęsknisz się za domownikami i za domem, na nowo go polubisz, przestaniesz dostrzegać jego mankamenty. Nie będziesz chciała wiele zmieniać, a planowany od dawna remont znowu przełożysz na później. Przed wolnymi Bykami otworzy się nowa szansa.

Kariera i pieniądze: Będziesz teraz gotowa na ciężką pracę. Szef, wiedząc, na co cię stać, może wyznaczyć cię do zadań specjalnych – tych, wymagających maksymalnej koncentracji, wytrwałości oraz dużego wysiłku. W połowie października Merkury ustawi się w sekstylu do Saturna, więc na pewno się nie poddasz, jednak możesz czuć się nieco wykorzystywana albo nie dość dobrze wynagradzana. Na szczęście później Wenus obdarzy cię pomysłami i wpłynie na przyjemniejszą atmosferę w pracy.

Zdrowie: Będziesz w dobrej kondycji psychicznej i przede wszystkim to utrzyma cię w zdrowiu, bo przestaniesz narzekać czy snuć czarne scenariusze na temat swoich przypadłości. Nawet jeśli pojawią się jakieś dolegliwości, natychmiast zastosujesz swoją cudowną miksturę z ziół bądź nalewkę leczniczą.

Rak 22.06-22.07

Miłość i rodzina: Przed Tob a kulminacyjny moment w miłości, masz szansę podjąć najważniejszą decyzję życiową. Nie wycofuj się! Jedynie Raki urodzone w dniach 15-20 lipca, które pozostaną pod wpływem rebelianckiego Urana, zechcą dokonać w swoim życiu przewrotu, i przy okazji niechcący spalą za sobą mosty. W relacjach rodzinnych i przyjacielskich zachowaj rozwagę. Bliźnięta mogą wystawić cię do wiatru, a Panny zerwą wspólne ustalenia. Porady szukaj u Skorpiona, który pomoże zakończyć różne spory. Ryby cię oczarują, bo zaczniesz z nimi nadawać na tej samej fali.

Kariera i pieniądze: Wenus w znaku Strzelca (od 18 października) sprawi, że zapalisz się do inwestowania i pomnażania majątku, zaś pod wpływem Saturna możesz zacząć obawiać się o przyszły stan swoich finansów, snując wizje niedostatku, nawet jeśli nie ma ku temu żadnych przesłanek. Zmobilizuje się do oszczędzania i większej gospodarności. Partner wesprze cię w tych poczynaniach, dzięki czemu poczujesz się pewniej, a przede wszystkim uspokoi twoje obawy. Bez konsultacji z nim nie rób żadnych poważniejszych zakupów.

Zdrowie: Ten, kto spróbuje zepsuć ci humor, rozczaruje się. Nie dasz się zdołować, a malkontentów będziesz omijać szerokim łukiem. Świetnie zadbasz i o swoje ciało, i samopoczucie. Nerwy skutecznie ukoisz, sprawiając sobie przyjemność, na jaką zwykle brakuje ci czasu.

Lew 23.07-23.08

Miłość i rodzina: Jowisz w znaku Wagi nada twemu życiu uczuciowemu większego rozmachu, uwierzysz w swoje możliwości i własną atrakcyjność. Partner z kolei nie będzie kombinował ani zwodził, jasno wyrazi swoje uczucie i oczekiwania. Sprawy rodzinne przybiorą obrót inny, niż oczekiwałaś. Cofający się Uran spowoduje, że trzeba będzie wrócić do spraw, o których dawno zapomniałaś. To cię wprawdzie trochę przyblokuje, ale za to zdołasz postawić kropkę nad „i”, raz na zawsze zamykając to, co wciąż zaprząta ci głowę.

Kariera i pieniądze: Nie obawiaj się strat ani porażek, chociaż kiedy w dniach 18-23 października pozostaniesz pod wpływem opozycji Urana z Merkurym, trudno ci będzie złapać równowagę i dokonać rozsądnych wyborów. Nie bierz się więc za sprawy, którym możesz nie podołać. Twoje zamierzenia spotkają się albo z krytyką otoczenia albo natrafisz na mur nie do przebicia. Na szczęście pod koniec września, kiedy Mars przysunie się do zdyscyplinowanego Koziorożca, sprawy nabiorą tempa, staniesz się bardziej wytrwała i przedsiębiorcza, dzięki czemu zdołasz pokonać każdą przeszkodę.

Zdrowie: Jesteś mistrzem w rozkoszowaniu się nawet drobnostkami, więc humor odzyskasz raz, dwa. Jeśli zapragniesz czekolady albo czegoś bardziej kalorycznego, to na pewno sobie nie odmówisz. Świetnie czuć się będziesz w swoim ciele, dlatego machniesz ręka na diety.

Skorpion 24.10-22.11

Miłość i rodzina: Przepełni cię radość życia i niewiele będzie trzeba, aby wprawić cię w stan euforii. Twoją radość potęgować będą udane randki i ogromne powodzenie u płci przeciwnej, za czym stoi Jowisz przebywający w znaku partnerskiej Wagi. W życiu miłosnym nie będziesz się ograniczać zakazami i nakazami. Zrobisz to, co podpowiedzą ci serce i uczucia. Jeśli szukasz towarzystwa na całe życie, to wykorzystaj czas do połowy października, dopóki Wenus wędruje przez twój znak.

Kariera i pieniądze: W połowie października Mars ustawi się w koniunkcji z Plutonem, dlatego weźmiesz sprawy w swoje ręce i uniezależnisz się od tych ludzi, którzy stoją ci na drodze, albo czekają, by zająć twoje miejsce. Do portfela najwięcej skapnie pod koniec września, możesz też liczyć na spore odszkodowania, uregulowanie spraw spadkowych lub też fundusze, o które zabiegasz. Staraj się robić przemyślane zakupy. Zgromadź również trochę oszczędności, bo przydadzą się w najmniej oczekiwanym momencie.

Zdrowie: Kidy twój władca planetarny – Pluton – utworzy sekstyl z Wenus (3-10 października), postanowisz zmienić w swoim wyglądzie to, co twoim zdaniem wymaga korekty kosmetycznej. Zadbasz przede wszystkim o estetykę, bez wahania realizując niektóre swoje fantazje. W braniu leków zachowaj umiar.

Strzelec 23.11-21.12

Miłość i rodzina: Przyjaźń, która ostatnio nieco szwankowała, przejdzie próbę ogniową – albo jej nie przetrwa, albo zmieni ją ona nie do poznania. Nie wybaczaj zbyt łatwo cudzych błędów, bo niektórzy zechcą wykorzystać twoje dobre serce. Jednych twoja pomoc wybawi z opresji i da im siłę do tego, by sami sobie poradzili. Inni zaś nic nie będą robić, bo uznają, że i tak wyciągniesz ich z kłopotów. Za sprawą Saturna przebywającego w twoim znaku w uczuciach decydujące starcie. Postawisz na swoim i znowu będzie jak dawniej.

Kariera i pieniądze: Za sprawą koniunkcji Słońca z Jowiszem wykażesz się pod koniec września sporą niefrasobliwością w wydawaniu pieniędzy, niezbyt przejmując się tym, co przyniesie jutro. Twoja wiara w to, że zawsze spadasz na cztery łapy, będzie tyleż głęboka, co bezpodstawna, ale rzeczywiści ochroni cię przed spektakularnym upadkiem. Na szczęście w połowie października więcej energii zaczniesz wkładać w dbanie o swoją karierę niż w bieganie po sklepach. Mars w znaku Koziorożca podsyci twoje ambicje i sprawi, że osiągniesz to, co sobie zamierzyłaś.

Zdrowie: Jeśli zdecydujesz się na ćwiczenia, to wybierzesz te, które nie wymagają wielkiego wysiłku. Radość sprawi ci przede wszystkim taniec, który możesz potraktować jako idealny sposób na spalenie deserów. Nie przesadzaj z suplementami diety i nie ignoruj zaleceń lekarza.

Koziorożec 22.12-20.01

Miłość i rodzina: Na świetne kontakty z dziećmi największy wpływ będzie miało to, ile poświęcasz im czasu. Koniunkcja Jowisza z Merkurym zagwarantuje ci w połowie października mnóstwo okazji do efektywnego spędzania wspólnych chwil. Jeśli zaproponujesz fajną zabawę albo ciekawy rodzinny wypad bądź wycieczkę, to wszyscy będą usatysfakcjonowani. Nie pozwól, aby ktoś mieszał się do twoich relacji rodzinnych ani miłosnych. Kieruj się wewnętrznym wyczuciem, a na pewno nie popełnisz teraz żadnego błędu.

Kariera i pieniądze: Zapowiada się przyśpieszenie oraz wiążące się z nim tarcia w kontaktach międzyludzkich. Spory będą na porządku dziennym, czasami zaciekłe, innym razem stymulujące i zagrzewające do działania. Przygotuj się więc na rywalizację. Jeśli podczas koniunkcji Marsa z Plutonem w twoim znaku (16-22 października) zdarzy ci się usłyszeć kąśliwe uwagi, nie zbaczaj ze swojej drogi i trzymaj się obranego kursu. Masz za wiele do stracenia, by pozwolić sobie teraz na niedociągnięcia.

Zdrowie: Jeśli zmagasz się z dokuczliwymi schorzeniami lub poważniejszą chorobą, to teraz dolegliwości powinny szybko minąć. Za sprawą Marsa przebywającego w twoim znaku dysponujesz bowiem potężnymi zdolnościami regeneracji. Szczególnie wyraźnie doświadczą tego Koziorożce, które właśnie wychodzą z choroby lub kontynuują rekonwalescencję lub rehabilitację.

Wodnik 21.01-19.02

Miłość i rodzina: Merkury przesuwający się w pierwszym tygodniu października do znaku Wagi sprawi, że nie będziesz kierować się wyłącznie emocjami, lecz dokładnie rozważysz swoje wybory. Zaimponuje cię ktoś podobny do ciebie, tak samo bystry i tryskający pomysłami. Nie będziesz też nadmiernie komplikować sobie relacji. Tobie i partnerowi świat wyprostują proste zasady, dzięki którym wszystko będzie chodzić jak w zegarku.

Kariera i pieniądze: Trzeba uporządkować sprawy finansowe. Słońce w znaku Wagi ułatwia załatwianie skomplikowanych spraw majątkowych, sprzyja wizytom u notariusza lub adwokata. To dobry czas, by właściwie zatroszczyć się o sprawy spadkowe, jak również na podjęcie kroków prawnych, żeby wyegzekwować to, co ci się słusznie należy. Unikaj jedynie roztrząsania sporów prawnych czy sądowych w połowie października, kiedy Słońce znajdzie się w opozycji do nieobliczalnego Urana. Uwaga, szef patrzy ci na ręce, więc musisz się bardziej przyłożyć do pracy.

Zdrowie: Jeśli na nic się nie uskarżasz, zaczniesz dostrzegać mankamenty swojej urody i czym prędzej zechcesz je skorygować. Zabiegi pielęgnacyjne przyniosą teraz olśniewający efekt. Poza tym mogą odezwać się stany zapalne gardła bądź migdałków, a także dolegliwości związane z tarczycą. Trzymaj rękę na pulsie!

Ryby 19.02-20.03

Miłość i rodzina: Dzięki swojej ukrytej sile, podyktowanej wpływem Saturna w Strzelcu i Urana w Baranie, wygrasz z fatum, odcinając się zarówno od bolesnej przeszłości, jak i od ludzi, którzy nie są ci życzliwi. Na zawirowania rodzinne muszą się przygotować Ryby urodzone na przełomie lutego i marca. Nie przeszkodzi ci to jednak w dogadaniu się z najbliższymi, bo twoje argumenty będą przekonujące. Rodzina postara się sprostać wszystkim twoim wymaganiom.

Kariera i pieniądze: Choć marzysz o potężnych inwestycjach i wielkim majątku, to jednak nie będziesz wszystkiego sobie odmawiać, byle tylko zgromadzić jak najwięcej. Poczekasz na wyjątkową okazję, a wtedy nadzwyczajnym trafem zdobędziesz potrzebne środki. Możesz prosić o podwyżkę, bo szef będzie przychylnie do ciebie nastawiony, zwłaszcza w pierwszej połowie października, kiedy pozostaniesz pod wpływem koniunkcji Jowisza z Merkurym. Jednak nie wszystko zależy od niego. Ty także musisz się postarać i pokazać z jak najlepszej strony. Dodatkowe pieniądze wydasz na prezenty i kupisz rzeczy, które ułatwią ci pracę.

Zdrowie: Jeśli coś ci zacznie dolegać, to głównie stare kontuzje bądź choroby, na które zawsze o tej porze zapadasz. Najgorzej mogą wpłynąć na ciebie kontakty z osobami, które stale narzekają na zdrowie i potrafią mówić tylko o tym, co im dolega. Sen z powiek może ci również spędzać troska o zdrowie najbliższych.

Baran 21.03 – 20.04

Miłość i rodzina: Samotny Baran więcej zyska, jeśli postawi bardziej na przyjaźń niż miłość. Z zaplanowanych sercowych podbojów może bowiem niewiele wyjść. Nie wściekaj się. To nic nie da. Spokojnie czekaj na właściwy moment, który przyjdzie wraz z wejściem Merkurego do partnerskiego znaku Wagi (7 października). Będziesz musiała utrzeć nosa jakiemuś Strzelcowi, bo na zbyt dużo sobie pozwoli. Najlepsze randki przypadają na drugą połowę miesiąca, kiedy przebywająca w znaku Skorpiona Wenus utworzy sekstyl z Plutonem.

Kariera i pieniądze: W finansach coraz lepiej. Z wyjątkową łatwością możesz teraz sporo zarobić i w dodatku uda ci się coś odłożyć. Razem z ukochanym opracujecie budżet doskonały, więc na wszystko wam starczy. Mimo to w biznesowych posunięciach trzeba zachować ostrożność i rozwagę, zwłaszcza podczas nowiu Księżyca w znaku Wagi (początek października). Niechcący możesz albo źle zainwestować środki, albo stracić część kapitału, który mogłaś wykorzystać znacznie lepiej.

Zdrowie: Nie zobowiązuj się do czegoś, co może przerosnąć twoje siły. Uran w opozycji do Słońca w drugiej połowie października to omen wielu napięć i stresu, zwłaszcza w kontaktach międzyludzkich. Świat pozwolą ci uporządkować proste instrukcje gotowe do natychmiastowego zastosowania. Dzięki nim unikniesz niepotrzebnego zamieszania i nerwów.

Panna 24.08-23.09

Miłość i rodzina: W małżeństwie niewiele będzie się działo, chociaż przy okazji gorzkich refleksji i momentów rozczarowania pamiętaj, że każdy ma wady. Ty również nie jesteś od nich wolna. Skup się na mocnych stronach związku i niewątpliwych korzyściach, jakie z niego czerpiesz. Jeśli przestaniesz wywierać na ukochanego tak silną presję, sam zacznie częściej wykazywać inicjatywę, której brak tak często mu zarzucasz. Świeżo zakochane Panny wolne będą od problemów. Neptum w trygonie do Wenus na początku października utwierdzi cię w przekonaniu, że dokonałaś wyboru najlepszego z możliwych.

Kariera i pieniądze: Za sprawą przebywającego w znaku Strzelca Saturna zaczniesz coraz poważniej myśleć o oszczędzaniu, zwłaszcza gdy przez swoją niefrasobliwość zaczniesz tracić grunt pod nogami. Dodatkową zachęta okaże się także nów Księżyca w znaku Wagi, kiedy to postanowisz odkładasz wszystko, co ci zbywa. Możesz mieć jednocześnie skłonność do gromadzenia różnych rzeczy. Rób to z głową i zostawiaj tylko to, co naprawdę ma jakąkolwiek wartość. Resztą możesz bez żalu obdarować innych.

Zdrowie: W zdrowie warto zainwestować, ale staraj się w niczym nie przesadzać. Tym, na co trzeba teraz zwrócić uwagę, jest układ krążenia i serce. Przyda ci się stały, zrównoważony wysiłek, taki, który nie będzie cię nadmiernie męczył, za to utrzyma ciało w ruchu i zdrowej aktywności.

Sprawdź horoskop czy do siebie pasujecie! Poznaj horoskop dla par!

Twój horoskop się sprawdza czy nie? Zostaw komentarz!

Sos grzybowy - Kasia gotuje z Polki.pl
SKOMENTUJ (59)
KOMENTARZE (59)
ulla/3 dni temu
...totalne bzdety i kupa pomylek!...to co tutaj czytam...to ja sama moge sobie do lustra powiedziec!..;)...jak cos robicie to robcie to profesjonalnie, bo "rynce opadaja"...;)
Hmm/tydzień temu
Dość dziwna sytuacja ponieważ moja data to 19.02 czyli czysto teoretycznie ja mam czytać 2 horoskopy? Bo widzę że i Wodnik i ryby mają moją datę... XD
edyta/miesiąc temu
Jak tu wierzyć, ciągłe podtrzymywanie na duchu, że prywatnie będzie lepiej a jest jedna wielka katastrofa ... Wszystkim wokół się udaje, ale mi nie ... Po prostu smutne ...
POKAŻ KOMENTARZE (59)