Horoskop galijski

Sprawdź, jakim jesteś drzewem. Przekonaj się, czy przypisane ci cechy charakteru rzeczywiście do ciebie pasują.

Powstał prawie 2000 lat temu. Stworzyli go celtyccy kapłani, którzy wierzyli, że przeznaczenie i charakter człowieka zależy od położenia Słońca wobec Ziemi. Porównywali ludzi z drzewami i szukali wspólnych cech (mocny jak dąb, wiotki jak brzoza).

Jabłoń
24 grudnia - 1 stycznia
24 czerwca - 4 lipca
Delikatna, ufna, wrażliwa marzycielka. Niezwykle szczodra i chętna do
pomocy - czasem, niestety, inni nadużywają jej życzliwości i dobroci. Ma silną potrzebę akceptacji i bycia kochaną. Lubi flirtować, podobać się, ale w stałym związku jest niezwykle odpowiedzialna i wierna.

Jodła
2-11 stycznia
5-14 lipca
Inteligentna, niezwykle zdolna i pracowita. Nie lubi się podporządkowywać, ambitna, w każdej dziedzinie życia stawia sobie wysoką poprzeczkę. Przyjaciół wybiera ostrożnie, ale za to zawsze mogą na nią liczyć. Skryta, nie potrafi okazywać uczuć, trudno jej znaleźć odpowiedniego partnera.

Wiąz
12-24 stycznia
15-25 lipca
Skromny, prostolinijny, szczery, ale lubi dominować. Zdolny perfekcjonista, wiele wymaga od siebie i od innych. Pozornie spokojny i zrównoważony, jednak targają nim wewnętrzne sprzeczności. Zapobiegliwy realista, potrafi zapewnić sobie i rodzinie komfortowe życie. W miłości żarliwy i wierny.

Cyprys
25 stycznia - 3 lutego
26 lipca - 4 sierpnia
Optymista, który w najtrudniejszej sytuacji potrafi zachować pogodę
ducha. Bezkonfliktowy, skromny, umie cieszyć się z drobiazgów. Lubi otaczać się ludźmi, nie znosi samotności. Realista, który mocno stąpa po ziemi, czasem jednak marzy. Ceni życie rodzinne, w miłości niezwykle wierny, można na nim polegać.

Topola
4-8 lutego,
5-13 sierpnia
Świadoma swoich zalet, skoncentrowana na sobie i swoich problemach (często stwarza je sama). Lubi rozczulać się nad sobą. Ma skłonność do pesymizmu. Wymagająca, niełatwo ją zadowolić. Unika rywalizacji, bo boi się porażek. Ma fantazję i mnóstwo dobrych pomysłów. Długo szuka życiowego partnera, ale gdy już go znajdzie, zdolna jest do największych poświęceń.

Cedr
9-18 lutego
14-23 sierpnia
Choć lubi luksus, to jednak potrafi się odnaleźć w każdych warunkach. Niespokojny duch, uwielbia przygody, nie boi się trudności. Nie zrażają go niepowodzenia. Dobry organizator, ambitnie realizuje to, co zaplanował. W miłości czuły, wrażliwy, dla partnera jest prawdziwym oparciem.

Sosna
19-29 lutego
24 sierpnia - 2 września
Czarująca domatorka. Zawsze wie, czego chce od życia, i potrafi to realizować. Łasa na pochwały, lubi rywalizować i odnosić sukcesy. Lubiana przez znajomych, którzy
cenią jej rady. Kochliwa, szybko się angażuje, ale często źle lokuje swoje uczucia.

Wierzba
1-10 marca
3-12 września
Delikatna, wrażliwa, nieco tajemnicza, marzycielka. Szczególnie wrażliwa na piękno, sama często ma zdolności artystyczne. Łagodna i krucha, w trudnych sytuacjach potrafi być zaskakująco silna i dzielna. Niezależna, nie jest skłonna do kompromisów. Wymagająca. Od partnera oczekuje bardzo wiele i wciąż czuje się niedoceniona.

Lipa
11-20 marca
13-22 września
Urocza, powabna, cieszy się powodzeniem u płci przeciwnej. Lubi wygodę i ustabilizowane życie. Bezkonfliktowa, nienawidzi kłótni, sporów, nie walczy o swoje. Ma wiele talentów, ale brakuje jej wytrwałości, aby je rozwinąć. W miłości zaborcza, ale oddana osobie, którą kocha.

Leszczyna
22-31 marca
24 września - 3 października
Życzliwa, dobra, szczera, zawsze chętna do pomocy. Tolerancyjna, wspaniale sprawdza się w przyjaźni. Ma niezwykłą fantazję, przy niej nie można się nudzić. Czasem bywa
nieobliczalna, łatwo się irytuje, ale też łatwo ją udobruchać. Niestety, w miłości niestała - raz przyciąga, raz odpycha.

Jarzębina
1-10 kwietnia
4-13 października
Choć wydaje się nieodporna i słaba, w rzeczywistości jest bardzo odporna i silna. Nie przyznaje się do porażek. Dzielnie zmaga się z przeciwnościami losu, walczy do końca. Bardzo towarzyska - lubi błyszczeć. Jest dobrym przyjacielem. Niezwykle odpowiedzialna, opiekuńcza, lojalna i uczciwa. W miłości wymagająca, ale również ofiarna.

Klon
11-20 kwietnia
14-23 października
Indywidualista, niespokojny duch, który lubi zaskakiwać, błyszczeć w towarzystwie i wyróżniać się spośród innych. Trochę zarozumiały, ale bardzo lubiany. Ma grono wiernych i oddanych przyjaciół. Sam też potrafi być świetnym przyjacielem. Jest przy tym solidny i zawsze dotrzymuje słowa. Inteligentny, wszechstronny, ciekawy świata, otwarty na nowości, wynalazki, pełen pomysłów. W miłości też poszukujący - więc niestały.

Orzech
21-30 kwietnia
24 października - 2 listopada
Nieufny, nie powierza swoich spraw innym. Samolubny, niechętnie się dzieli tym, co ma. Stara się postępować niezwykle dyplomatycznie, by nie znaleźć się w sytuacji niekorzystnej dla siebie. Z trudem się przekonuje do ludzi, ale gdy już się zaprzyjaźni, jest lojalny i można na niego liczyć. Bywa zazdrosny.

Jaśmin
1-14 maja
3-11 listopada
Towarzyski, błyskotliwy, łatwo nawiązuje kontakty. Rzetelny, można mu powierzyć ważne obowiązki, z których wywiąże się bez zarzutu. Świetny mediator, potrafi łagodzić spory. Nie jest materialistą, ale umie skutecznie zadbać o byt rodziny. W miłości nie odnosi takich sukcesów, jak na polu zawodowym.


Kasztanowiec
15-24 maja,
12-21 listopada
Ma silne poczucie sprawiedliwości, rozważny, szlachetny. Bystry obserwator. W kontaktach międzyludzkich bezpośredni, otwarty. Niezwykle konsekwentny, wszystkie sprawy doprowadza do końca. W miłości sporo wymaga, ale z siebie także potrafi dużo dać.

Jesion
25 maja - 3 czerwca
22 listopada - 1 grudnia
Lubiany w towarzystwie, ale trudny we współżyciu. Ambitny, nastawiony na sukces. Inteligentny, obdarzony niezawodną intuicją. Nie lubi się poświęcać dla innych, ale w wyjątkowo trudnych sytuacjach można na niego liczyć. W miłości stara się łączyć rozsądek z emocjami.

Grab
4-13 czerwca
2-11 grudnia
Wyrozumiały dla siebie i innych. Egocentryk, lubi, gdy inni troszczą się o niego, chwalą i spełniają zachcianki. Ceni sobie wygodne życie. Konserwatywny, nie lubi zmian. Obowiązkowy i odpowiedzialny, można na niego liczyć. Wierny w przyjaźni i miłości. Jest czułym partnerem.

Figowiec
14-23 czerwca
12-22 grudnia
Inteligentny, lubiany, obdarzony dużym poczuciem humoru. Realista, mocno stąpa po ziemi. Obowiązkowy, konsekwentnie dąży do celu. Ceni sobie spokojne, ustabilizowane życie. Niezwykle przywiązany do rodziny. Stały w miłości, potrzebuje jednak wiele czułości i akceptacji.

Dąb
wiosenne zrównanie dnia z nocą
21 marca
Silny i odważny. Dzielnie zmaga się z przeciwnościami losu. Lubi ryzyko, choć wdaje się czasem w niepewne interesy, zwykle wychodzi z nich zwycięsko. Odpowiedzialny, sprawiedliwy, przywiązuje się do ludzi, których spotyka na swojej drodze. W miłości odpowiedzialny i stały.

Oliwka
jesienne zrównanie dnia z nocą
23 września
Stateczna, spokojna, pełna uroku. Zrównoważona, daje bliskim poczucie bezpieczeństwa. Jest wspaniałym powiernikiem, potrafi mądrze doradzić i zachować dyskrecję. Nie pociąga jej blichtr wielkiego świata. Ceni sobie prawdziwą przyjaźń i miłość. Jest oparciem dla przyjaciół, rodziny i partnera.

Buk
przesilenie zimowe
23 grudnia
Długo zachowuje młodość, jego życie to pasmo sukcesów. Bardzo lubiany, ma mnóstwo znajomych. Jest po prostu duszą towarzystwa. Nie lubi ryzyka, ale potrafi dbać o swoje interesy. Jest bardzo zaradny, a przy tym uczciwy i solidny. W miłości stały, dba o dobre relacje z partnerem, pielęgnuje uczucia.

Najpiękniejsze polskie miasta w świątecznej scenerii. My już czujemy magię świąt!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (15)
Basia/7 lat temu
Bardzo sie ciesze,ze jestem lipca,co najwazniejsze,jest jednym z moich ulubionych cherbatek,miam,miam,miam....
Basia/7 lat temu
Bardzo sie ciesze,ze jestem lipca,co najwazniejsze,jest jednym z moich ulubionych cherbatek,miam,miam,miam....
mi$ia/9 lat temu
"Jestem jodła" ale czyw 100% ?? nie zabardzo według tego horoskopu ... nie jestem skyta jestem raczej otwartą osobą ... pozdrawiam
POKAŻ KOMENTARZE (15)