Co robić, gdy on nalega na seks oralny?

Odpycha cię na samą myśl o takiej pieszczocie? Nie pozwól by na ciebie naciskał!

kobieta, lody

Mój chłopak zmusza mnie do seksu oralnego, zarówno do pieszczenia mnie jak i jego. Brzydzi mnie samo wspomnienie że mogłabym to zrobić. Wydaje mi się, że straciłabym wtedy szacunek do siebie, nie mogłabym spojrzeć w lustro. Ale mój partner bardzo nalega, czy to oznacza że nie dopasowaliśmy się do siebie? - Magda z Radomia

Odpowiada Psycholog i seksuolog Anna Zawadzka, z Internetowej Poradni Psychologicznej www.psychorada.pl:

Seks oralny jest formą fizycznej bliskości. Podejmowanie tej aktywności zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji każdego człowieka. Z badań życia seksualnego społeczeństwa przez prof. Izdebskiego w 2001 roku kontakty oralne zadeklarowało 40% Polaków. Obok kontaktów genitalnych jest to jedno z najczęściej podejmowanych zachowań seksualnych. Nie każdy jednak z różnych względów preferuje tego typu aktywność. Głównie opory wynikają z norm religijnych i moralnych lub szeroko postrzeganej estetyki i higieny.

W dojrzałym związku partnerskim opartym na poszanowaniu, akceptacji i miłości ważne jest zrozumienie i tolerancja do potrzeb i poglądów partnera. Dlatego też nie może dojść do sytuacji przymuszania drugiej osoby do zachowań, na które nie ma ochoty. Dotyczy to także sfery seksualnej. Jeśli będzie Pani działała wbrew swoim odczuciom może doprowadzić to do sytuacji, kiedy każde zbliżenie z partnerem stanie się źródłem spięcia, dyskomfortu zarówno fizycznego jak i psychicznego.

Przede wszystkim powinniście porozmawiać otwarcie o swoich seksualnych potrzebach a także obawach. Nie istnieje w seksuologii pojęcie niedopasowania — zazwyczaj jakość relacji seksualnych między partnerami opiera się głównie na wzajemnym zrozumieniu, szacunku oraz umiejętności dawania i czerpania obopólnej przyjemności fizycznej i emocjonalnej.

A co Ty sądzisz o seksie oralnym? Ganialny sam w sobie, a może jako uzupełnienie seksu konwencjonalnego? A może Ty też nie możesz się do niego przekonać?
Podyskutuj na forum.

Anna Zawadzka - seksuolog, psycholog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Tytuł magistra psychologii stosowanej na Uniwersytecie Lódzkim otrzymała w specjalizacji z zakresu psychologii rodziny i małżeństw. Aktualnie pracuje w serwisie Psychorada.pl i gdzie prowadzi konsultacje i kursy on-line.

Anna Zawadzka
Oceń artykuł 22 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Redakcja poleca
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Opinie
doświadczony2015.01.08 17:21
sex oralny jest wspaniały / oczywiście z zachowaniem higieny /.Może być przed i po ale nigdy bez . Jest to test na bliskość partnerów .Jeśli on ::cię brzydzi << to tak naprawdę go nie kochasz
Dziwne2014.08.10 16:49
Nie jestem religijna. Nie uznaję pojęcia "grzech". A jednak seks oralny odrzuca mnie i brzydzi. Zarówno jeśli to mnie pieściłby facet, jak i gdybym to ja miała pieścić jego. Nie jest to kwestia partnera, ani miłości/jej braku. To dla mnie nie jest intymna bliskość. Ani okazanie zaufania. To zwyczajnie niesmaczne i ohydne. Wolę nigdy nie uprawiać seksu, niż kiedykolwiek się na to zdecydować.
damian2014.06.18 06:50
Francuski obopolny ? Jaki to jest ?
Alicja2014.04.16 14:12
Straszne. Nie rozumiem jak można lizać narządy płciowe. Ja po takim czymś czułabym się okropnie i pewnie nie potrafiłabym spojrzeć w lustro.. fuj
Munia2014.02.08 00:54
jak nalega to zrób mu loda i po kłopocie
Gość2013.01.19 00:56
oral to cudo. nie ma nic piekniejszego. nie mowie juz o glebokim gardelku, ale oral jest mega. na roksie mozna sporo sie dowiedziec w temacie... ;)
gogonek2012.02.11 15:07
Nawet nie wiesz jak przyjemnie jest kochać się oralnie, wiele tracisz!!! Nie wyobrażam sobie życia bez seksu oralnego. Może nie kochasz swego partnera i stąd blokada?
2011.12.19 15:38
polki znane nago
kwiatuszek2011.10.22 12:52
Niewyobrażam sobie seksu bez choć odrobiny seksu oralnego. Ale nie zawsze tak było. Nigdy nie miałam problemu z akceptacją tego że facet w taki sposób pieści mnie - uwielbiam to. Jednak przez długi czas nie mogłam się przełamać aby pieścić tak faceta. Niewiem dlaczego, ale wydawało mi się to obrzydliwe. Myśle że musiałam do tego dorosnąć. Skoro ja to lubię, on też ma do tego prawo. Dziś kiedy widzę jaką sprawia mu to radość, robie to z przyjemnością. Myśle że warto spróbować. Ale nic na siłę, bo skutek może być odwrotny od zamierzonego. Dla mnie osobiście ten rodzaj seksu jest najwyższym wyrazem oddania - nie zrobiłabym tego z byle kim.
aloali2011.06.16 21:47
Jeśłi mój partner tego chce to bardzo chętnie, jest cudownie. Chociaż wole kiedy mój facet przejmuje inicjatywe, bo nie jestem w tym za dobra :)
asha2011.05.03 16:50
wasza psycholog ma specjalizacje z psychologii rodziny, rozwoju i edukacji. Jak studiowała to taka była nazwa specjalizacji a wy ją podrasowaliście zeby bardziej wam tu pasowała aha, i wcale nie była pry,uską! :)
gosc2011.01.21 07:25
musze powiediec ,ze moja opinia byla na blee ale z obecnym partnerem odwzylam sie do sprobowania seksu oralnego i jest super mysle ze w moim przypadku blokada poscila poniewaz kocham i czuje sie bardzo kochana
ewa2010.02.22 18:33
no to wspolczuje podejscia do zycia...
rottek2010.05.10 09:29
zachowan i opini/presji/ spolecznych,gdzie polskim lozkiem steruje sedziwy kler/Rowniez Brak wiadomosci na w/w temat,powoduje panike...A-do tego chlopak,swoim niemadrym+niedojrzalym naciskiem dziala jak straszak/zamiast wprowadzic ja/stopniowo/za pomoca uczucia i atmosfery...sprowadza ja do roli lalki z gumy-Ot i Efekt!!!
Anka2011.06.26 19:42
Ja też kiedyś uważałam, że nigdy tego nie zrobię. Ale nadszedł dzień, że tak kocham mojego faceta, że wszystkie chwyty w łózku są dozwolone. No i od tego czasu przepadam za tym, jak mnie pieści. Ja odwdzięczam mu się tym samym. Trzeba spróbować, czy będzie to odpowiadać. Ja uważam, że to coś fantastycznego :).
Gusia2010.09.21 14:27
A ja uwielbiam sprawiać przyjemność mojemu obecnemu partnerowi, pewnie dlatego że On nigdy mnie do tego nie namawiał, chciałam spróbować i bardzo to lubię. Uważam to za formę fantastycznej zabawy i akceptacji partnera w pełni:)) Oczywiście nic na siłę i szanuję decyzję każdego człowieka:) Pozdrawiam
icebolton2009.03.30 18:31
Jako facet uważam, że tego typu przyjemność jest jedną z niewielu, jaka została mężczyzną w czasie wszechogarniającego kryzysu. Zapewne zarazem "królową przyjemności". Nie dziwię się zatem, że twojemu partnerowi tak bardzo zależy, żeby ten sposób okazywania uczucia przeszedł do waszego "wachlarza zbliżeń" . Niemniej jednak sposób w jaki chłopak zachęca cię do seksu oralnego nie moze nosić znamion jakiejkolwiek formy "nacisku". To, moim zdaniem powinno wynikać z was samych. Czy tak naprawdę zastanawialiście się nad tym, rozmawialiście, wzajemnie okazaliście sobie swój sposób widzenia tej sytuacji. Moim zdaniem tylko szczera rozmowa i wzajemne zapewnienia, że na każdy etap "seksu oralnego" wzajemnie się zgadzacie może wyeliminować wiele trudności. Moim zdaniem, jest to piękny sposób okazywania sobie uczuć przez oboje partnerów i można z niego czerpać naprawdę wiele.... Jednak wszystko zależy od szczerej rozmowy... i choć to może przewrotne, opowiedzenie drugiej czego tak naprawdę boisz się w "tym" może pomóc twojemu chłopakowi zrozumieć, a tobie może "otworzyć się i spojrzeć na to wszystko w nowej perspektywie. Hey
sexgalaktyka.org.pl2011.05.24 15:10
To jedna z odmian seksu, nie ma w tym nic dziwnego że mężczyźni lubią to skoro sprawia im przyjemność seks oralny! Oczywiście zgodzić się na to muszą oboje partnerzy! Jeżeli lubisz seks oralny to zobacz smakowe olejki lub krążek wibracyjny na język to Hit! sexgalaktyka.org.pl
rottek2010.05.10 09:29
zachowan i opini/presji/ spolecznych,gdzie polskim lozkiem steruje sedziwy kler/Rowniez Brak wiadomosci na w/w temat,powoduje panike...A-do tego chlopak,swoim niemadrym+niedojrzalym naciskiem dziala jak straszak/zamiast wprowadzic ja/stopniowo/za pomoca uczucia i atmosfery...sprowadza ja do roli lalki z gumy-Ot i Efekt!!!
rottek2010.05.10 09:28
zachowan i opini/presji/ spolecznych,gdzie polskim lozkiem steruje sedziwy kler/Rowniez Brak wiadomosci na w/w temat,powoduje panike...A-do tego chlopak,swoim niemadrym+niedojrzalym naciskiem dziala jak straszak/zamiast wprowadzic ja/stopniowo/za pomoca uczucia i atmosfery...sprowadza ja do roli lalki z gumy-Ot i Efekt!!!
Budd2011.09.04 04:38
If you want to get read, this is how you solhud write.
wiki2011.05.22 05:26
jedno jest pewne jak mezczyzne nie zaspokoisz to pojdzie do innej zeby spelnic swoje fantazjje
giza2011.05.19 13:31
Teraz dopiero wiem jakie to jest przyjemne jak razem to robimy jest cudownie no tak ale to trzeba razem chciec i nic na siłę
. . .2011.05.03 18:39
seks oralny nie jest wcale taki obrzydliwy. też kiedyś tak myślałam, mówiłam, że nigdy tego nie zrobię, aż przyszedł ten dzień, spodobało mi się i lubię w taki sposób sprawiać przyjemność mojemu facetowi, lubię też jak on robi mi w taki sposób dobrze, ale gdy jemu tak robię czuję satysfakcję z tego, że on czerpie z tego tak wiele przyjemności ;)
2011.04.17 23:07
Robimy to często ale ja jestem w roli wykonawcy.Nie cierpie kiedy mąż przejmuje inicjatywe ponieważ całkowicie robi to źle,jest nieprzyjemnie i denerwująco.Nie mówię mu o tym tylko robie zamieszanie i jest ok ale mój chłopak z którym kiedyś byłam był genialny i uwielbiałam jego pieszczoty.
2011.04.15 16:19
Przecież to normalne części ciała, jak każde inne... Po prostu z biegiem czasu zrobiło się z tych tematów strasznie tabu....
judi2010.09.08 11:41
tez jestem z radomia hahha, i tez myślałam że seks oralny to coś bee, a jest zarąbisty lubię jak on pieści mnie a ja jego to zarąbista sprawa;)))
rottek2010.05.10 09:29
zachowan i opini/presji/ spolecznych,gdzie polskim lozkiem steruje sedziwy kler/Rowniez Brak wiadomosci na w/w temat,powoduje panike...A-do tego chlopak,swoim niemadrym+niedojrzalym naciskiem dziala jak straszak/zamiast wprowadzic ja/stopniowo/za pomoca uczucia i atmosfery...sprowadza ja do roli lalki z gumy-Ot i Efekt!!!
rottek2010.05.10 09:28
zachowan i opini/presji/ spolecznych,gdzie polskim lozkiem steruje sedziwy kler/Rowniez Brak wiadomosci na w/w temat,powoduje panike...A-do tego chlopak,swoim niemadrym+niedojrzalym naciskiem dziala jak straszak/zamiast wprowadzic ja/stopniowo/za pomoca uczucia i atmosfery...sprowadza ja do roli lalki z gumy-Ot i Efekt!!!