Pytanie do seksuologa - Mały członek

Odpowiedź na odwieczne pytanie - Czy rozmiar ma znaczenie?

mężczyzna, ręcznik, prysznic

Mam małego penisa i często widzę jak moje partnerki są tym w pierwszej chwili zaskoczone. Mam jednak wrażenie, sądząc po ich późniejszych reakcjach, że mimo to jestem dobry w łóżku. Czy więc naprawdę rozmiar ma znaczenie? Czy to tylko teza wykreowana przez media, czy penis musi rzeczywiście mieć dostateczną długość by zaspokoić potrzeby kobiety? A może sekret tkwi tylko w technice? Jeśli nie, czy powinienem postarać się o wydłużenie penisa? Na rynku jest tyle preparatów… - Marcin z Włabrzycha

Odpowiada Psycholog i seksuolog Anna Zawadzka, z Internetowej Poradni Psychologicznej www.psychorada.pl:

W naszej kulturze często penis uważany jest za symbol męskości. Kojarzony z energią, siłą, wigorem. Powstało wiele przekonań, często błędnych, na temat wpływu wielkości męskiego członka na satysfakcję seksualną. Być może z tego wynikają pierwsze reakcje kobiet na rozmiary Pańskiego penisa. W rzeczywistości nie istnieje żadna lub tylko niewielka zależność między doznaniem rozkoszy u partnerki a wielkością penetrującego członka.

Zazwyczaj ścianki pochwy stykają się ze sobą. Dopiero w trakcie wprowadzania przedmiotu, członka czy podczas porodu elastycznie poszerzają tworząc światło o szerokości dostosowanej do aktualnej potrzeby. Tak więc niezależnie od swojej wielkości penis zdolny do odbywania stosunków będzie stymulował najwrażliwsze strefy pochwy, czyli jej odcinek tuż przy wejściu lub górną powierzchnię około 4 cm od wejścia.

Pisze Pan o rozważaniu nad sztucznym powiększeniem członka. To prawda, że na rynku istnieje wiele preparatów wpływających na wielkość penisa oraz na erekcję. Zanim jednak podejmie się decyzję warto zapoznać się ze skutkami ubocznymi i przeciwwskazaniami do stosowania specyfików. Z Pana listu wynika, że akceptuje Pan swoje ciało i nie ma kompleksów z powodu rozmiarów. Obawy dotyczą jedynie satysfakcji partnerki i z tego, co Pan napisał wynika, że są całkiem nieuzasadnione. Mam nadzieję, że dostatecznie rozwiałam Pana wątpliwości.

A Ty co sądzisz o facetach z małymi penisami? Nie ma co sobie nimi zawracać głowy, czy są najlepsi, bo bardziej się starają?
Podyskutuj na forum.

Anna Zawadzka - seksuolog, psycholog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Tytuł magistra psychologii stosowanej na Uniwersytecie Lódzkim otrzymała w specjalizacji z zakresu psychologii rodziny i małżeństw. Aktualnie pracuje w serwisie Psychorada.pl i gdzie prowadzi konsultacje i kursy on-line.

Oceń 4,56 / 25 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Przepis Beaty Pawlikowskiej: sok brzoskwiniowy

 

Zobacz także

 
 
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia: