Gra wstępna oczami kobiet i mężczyzn

Ludzie dzielą się na zwolenników szybkich numerków oraz miłośników celebrowania seksu przed seksem. Daj się przekonać, że dobra gra wstepna może zdziałać cuda!

Jaka gra wstępna
fot. Fotolia

Zaostrza apetyt, rozbudza zmysły i zdolność odczuwania wszystkich smaków intymności. Gra wstępna, jak każda gra, ma swoje reguły. Gra się w otwarte karty, a każda ze stron ma prawo być tak samo aktywna. Przegrywają niecierpliwi i rutyniarze. Wygrywają ci, których pieszczoty nie tylko są przyjemne, ale stanowią też źródło inspiracji dla poczynań drugiej strony.

Dlaczego warto zagrać w grę wstępną?


Gra wstępna pobudza hormony powodujące zmiany fizjologiczne, które zapewniają prawidłowy przebieg miłosnego zbliżenia. Podniecenie sprawia, że przedsionek i wnętrze pochwy lekko nabrzmiewają, wydzielając naturalną substancję zwilżającą o pobudzającym zapachu. Zmienia się również kształt pochwy. Zwężeniu ulega 1/3 jej długości u wejścia, co stymuluje członek, dzięki czemu zwiększa się efektywność jego ruchów. Napływająca krew powoduje wzrost łechtaczki i jej większą wrażliwość na bodźce. Powiększają się piersi, twardnieją brodawki.

U Twojego partnera wstępne pieszczoty powodują wzrost podniecenia, które jest odczuwane nie tylko z narządów płciowych, ale z całego pieszczonego ciała. Rozluźniają się mięśnie, grubieje moszna, jądra unoszą się w górę, twardnieją brodawki piersiowe. Oprócz zalet praktycznych, gra wstępna ma również duże znaczenie w budowaniu bliskości emocjonalnej. Pielęgnuje miłość, wzbogaca intymne relacje. Stanowi wyraz szacunku i troski o partnera. Uspokaja, odpręża, przedłuża i maksymalizuje odczuwanie podniecenia seksualnego, ale daje również romantyczną oprawę kontaktom intymnym.

Ile powinna trwać gra wstępna?


U mężczyzn faza pobudzenia trwa krócej niż u kobiet, co wynika z przyczyn fizjologicznych. Cykl seksualny mężczyzny trwa średnio 2,8 minuty. Obejmuje 5 etapów:
  • pojawienie się myśli o seksie,
  • erekcję
  • orgazm
  • rozluźnienie prącia
  • utratę wzwodu.
U kobiety ten proces trwa około 13 minut. Mamy więc średnio dziesięć minut "spóźnienia". Krzywa podniecenia kobiety wznosi się łagodnie. Powiększenie łechtaczki i nawilżenie pochwy występuje po około siedmiu minutach. Czyli już po teoretycznym orgazmie u mężczyzny. Z tego powodu zaledwie 30-40 proc. kobiet doznaje pełnej satysfakcji seksualnej podczas stosunku bez rozgrzewki. Dlatego pieszczoty wstępne, które mają za zadanie podniecić, a więc fizjologicznie przygotować do aktu seksualnego, są szczególnie ważne i potrzebne dla nas. Umiejętne przekazanie tej wiedzy partnerowi to duża sztuka. Wiele frustracji seksualnych wynika z tego, że chociaż nasze serce i myśli są już gotowe do przyjęcia mężczyzny, to nasze ciało musi się jeszcze odpowiednio do tego nastroić.

Oceń 4,42 / 344 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia: