Ćwicz mięśnie Kegla!

Kiedy je wyrobisz i nauczysz się ich używać wasz seks już nigdy nie będzie taki sam!

kobieta, nago

Słyszałam o mięśniach pochwy i że można je ćwiczyć jak każda inną część ciała i tym samym zwiększyć jakość naszego pożycia. Gdzie one dokładnie się znajdują i jak je ćwiczyć? No i czy to na prawdę coś da, jeśli będą w lepszej formie? Jak ich wtedy w podczas stosunku używać by było mu dobrze? - Justyna z Ełku

Odpowiada Psycholog i seksuolog Anna Zawadzka, z Internetowej Poradni Psychologicznej www.psychorada.pl:

Mięsień łonowo – guziczny, zwany także Kegla jest mięśniem otaczającym i podtrzymującym narządy płciowe, cewkę moczową i odbytnicę. Lokalizacja tego mięśnia jest bardzo prosta i następuje podczas przerywania i powstrzymywania strumienia moczu w trakcie jego oddawania. Ćwiczenia mięśnia Kegla powinny polegać na wykonywaniu tej czynności oraz kurczeniu i rozkurczaniu mięśni pochwy seryjnie, kilka razy dziennie.

Mechanizm wykorzystuje naturalną reakcję kobiety podczas przeżywania orgazmu. Następuje wówczas kilka lub kilkanaście skurczy różnych grup mięśniowych, w tym łonowo-guzicznego. Dzięki ćwiczeniom świadomego kurczenia i rozkurczania mięśnia Kegla kobiecie jest łatwiej wywołać orgazm podczas stosunku płciowego.

Nie można także zapominać o pozaseksualnych korzyściach: zapobieganie problemom nietrzymania moczu, czy wypadania macicy, łatwiejszy i mniej bolesny poród, szybszy powrót do formy po ciąży i porodzie. Podczas stosunku można wykorzystywać wyuczoną kurczliwość mięśni Kegla by zwiększyć doznania swoje oraz partnera. Moment, kiedy zastosuje się technikę jest dowolny i zależy od partnerów i ich poczucia komfortu. Można wykonywać rytmiczne skurcze przy wprowadzaniu członka do pochwy a także podczas jego penetracji lub ruchów frykcyjnych.

A ty co wiesz o mięśniach Kegla i jakie masz z nimi doświadczenia? Podyskutuj na naszym forum.

Anna Zawadzka - seksuolog, psycholog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Tytuł magistra psychologii stosowanej na Uniwersytecie Lódzkim otrzymała w specjalizacji z zakresu psychologii rodziny i małżeństw. Aktualnie pracuje w serwisie Psychorada.pl i gdzie prowadzi konsultacje i kursy on-line.

Anna Zawadzka
Oceń artykuł 41 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Opinie
Gość2013.02.06 05:11
Ćwiczenie mięśni Kegla - byle regularne! Do tego stosowanie sprayu Sexciteme (obkurczającego pochwę a dodatkowo potęgującego doznania) i na pewno żadnych problemów w tym kierunku nie będzie.. :)
Gość2013.01.28 21:14
czy kobiety lubią miłość francuska
Gość2013.01.28 21:12
czy kobiety lubią miłość francuska
Gość2012.05.10 15:08
A u facetow solidnie rozwiniete miesnie Kegla to 3x dluzsze doznania dla kobiety!
beata2011.04.10 20:21
Skuteczną metodą efektywnego ćwiczenia mięśni pochwy jest aparat do elektrostymulacji mięśniowej ze specjalną sondą dopochwową. Bardzo wygodne rozwiązanie.
jukrecja2011.01.11 12:59
Zgadzam się, dobrze ze coraz więcej pisze się i mówi o tym jakże ważnym dla kobiet mięśniu. jest wiele domowych ćwiczeń, które można wykonywać by porwać jego funkcjonalności. Oczywiście najprzyjemniejszym jest używanie kulek gejszy - łączy się przyjemne z pożytecznym :) według mnie warto zainwestować w te silikonowe np. z Fun Factory - materiał z jakiego są wykonane gra ważną rolę :)
2010.05.11 17:48
nie zawsze
*anna*2010.03.01 20:13
mięśnie kegla to cudo !! o ile sie wie jak o nie dbać !!! wstrzymywanie moczu jest ok, ale najlepsze rezultaty i niezapomniane orgazmy uzyskałam dzięki systemowi aquaflex, nie chce żeby brzmiało to jak jakaś reklama, ale to naprawdę działa !!!