Masaż odprężający

Polecamy Wam przyjemny i niezwykle skuteczny masaż rozluźniający.

Permanentne zmęczenie i stres są najczęstszymi przyczynami problemów związanych z seksem. Na szczęście można je złagodzić dzięki relaksującemu masażowi. Przedstawiamy podstawowe zasady masowania spiętego ciała.

Jeśli któreś z was - ty albo twój mężczyzna - czuje się zmęczone, ale mimo to oboje macie ochotę na seks, polecamy Wam skorzystanie z przyjemnego i skutecznego masażu rozluźniającego. Oczywiście przed seksem. Taki masaż rozładuje stres i uspokoi. Pomoże uwolnić się od negatywnych myśli, odsunąć na bok codzienne zmartwienia. Rozmasowanie napięcia, kumulującego się w mięśniach przez cały długi dzień, sprawi, że będziecie mogli kochać się długo i namiętnie, zamiast myśleć o kłopotach w pracy. Decydując się na zrobienie takiego masażu, weź pod uwagę sugestie z artykułu: Wstęp do dobrego seksu

Pozycje
Są trzy podstawowe pozycje, które można polecić do wykonywania każdego rodzaju masażu.
- Pozycja siedząca (kiedy siedzisz, zginając nogi w kolanach i krzyżując je - po turecku) jest najlepsza podczas masowania niewielkich partii ciała, np. głowy, brzucha, stóp.
- Pozycja klęcząco-siedząca (gdy klęczysz z lekko rozsuniętymi kolanami, siedząc na swoich stopach) jest odpowiednia do wykonywania większości ruchów masażu, także tych dłuższych, ponieważ z tej pozycji łatwo wychylić się do przodu, unosząc ciało w kolanach i biodrach.
- Pozycja siedzaca okrakiem (kiedy siedzisz na ciele partnera, obejmując go nogami, lekko podnosząc swoją pupę) jest bardzo intymna, a także najlepsza do długich ruchów, gdyż umożliwia przechylanie się do przodu i tyłu oraz ułatwia jednakową siłę nacisku przy wszystkich ruchach.

Najważniejsze jest to, by było przyjemnie nie tylko osobie masowanej, ale także masującej. Dlatego im swobodniejszą pozycję przyjmiesz na początku, tym lepiej. Możesz ją od czasu do czasu zmieniać, w razie potrzeby. Nie skręcaj ciała i nie wyginaj się w sposób, który jest dla ciebie niewygodny. Pamiętaj też o tym, by się nie spinać - twoje mięśnie ramion i szyi podczas masowania powinny być rozluźnione.

Podstawowe ruchy
Do masażu wykorzystywane są różne części dłoni. Można uciskać ciało bocznymi powierzchniami kciuków, wewnętrzną stroną nasady dłoni, czubkami palców, opuszkami kciuków oraz całymi dłońmi.
Po przyjęciu najwygodniejszej pozycji do masażu odprężającego, najlepiej zacząć od delikatnych, miękkich, zamaszystych ruchów, wykonywanych na kształt rozkładania wachlarza. Ten sposób dotykania pozwoli na rozprowadzenie olejku po ciele partnera. Podstawową zasadą skutecznego masażu relaksującego jest stopniowe zwiększanie nacisku. Po chwili możesz zacząć robić bardziej zdecydowane, mocniejsze ruchy, które pozwalają likwidować napięcie mięśni. Dopiero, kiedy poczujesz, że jego ciało twojego mężczyzny rozluźnia się, przejdź do silniejszych ruchów. Części ciała, którym należy poświęcić najwięcej uwagi, chcąc odprężyć partnera, to szyja, kark i plecy.

Oceń 4,71 / 14 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Redakcja poleca
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia: