Wazektomia – antykoncepcja dla mężczyzn

Dzięki wazektomii kobieta jest zwolniona z obowiązku antykoncepcji a pewność wynosi 100%

paran, nago, seks
fot. Panthermedia

Wyraz „wazektomia” to w wolnym tłumaczeniu można więc powiedzieć, że oznacza on – cięcie nasieniowodu. Niewiele to odbiega od prawdy i stanu rzeczywistego, bowiem faktycznie zabieg wazektomii polega na przecięciu nasieniowodów, którymi u mężczyzn plemniki dostają się do nasienia, w celu zablokowania światła nasieniowodów.

Krótko mówiąc – zabieg wazektomii prowadzi do zablokowania dostępu plemników do nasienia. W konsekwencji mężczyzna taki nie musi się już obawiać, że zapłodni swoją partnerkę. Nie ma takiej możliwości bowiem po wazektomii, w spermie nie stwierdza się obecności plemników, które to są odpowiedzialne za zapłodnienie komórki jajowej w ciele kobiety. Wazektomię można więc spokojnie uznać za doskonałą i nowoczesną metodę antykoncepcji dla mężczyzn.

Według danych szacunkowych do chwili obecnej wykonano na świecie 75 000 000 tego typu zabiegów. W USA wykonuje się rocznie 600 000 wazektomii.

Na świecie dokonuje się z dużym powodzeniem tzw. rewazektomię, która ma na celu ponowne połączenie ze sobą nasieniowodów, w celu przywrócenia płodności. Tak więc każdy pacjent, który zgłasza się do kliniki i decyduje się na tę właśnie metodę antykoncepcji, ma świadomość, że w każdej chwili może z niej zrezygnować.

Wazektomia jest mikrochirurgicznym zabiegiem, wykonuje się ją według uznanych procedur chirurgicznych. Podobnie zresztą jak i zastosowanie metody wkładki wewnątrzmacicznej czy też spirali antykoncepcyjnej u kobiet.

Wazektomia jest znacznie bardziej bezpieczna dla organizmu ludzkiego niż popularnej metody antykoncepcji, jakie proponuje się kobietom. Na pierwszej lepszej ulotce do tabletek czy plastrów antykoncepcyjnych przeczytamy, że ich stosowanie może powodować, m.in. powstawanie zakrzepów; wystąpienie problemów w zajściem w ciążę po zaprzestaniu ich przyjmowania; problemy z układem krążenia; nudności, wymioty oraz biegunki. wylewów krwi do mózgu Wazektomia nie niesie ze sobą podobnego ryzyka, dlatego że nie wpływa na poziom hormonów w organizmie mężczyzny, zostaje on niezachwiany.

Dzięki wazektomii kobieta jest zwolniona z obowiązku przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, które często mają negatywny wpływ na jej samopoczucie, a nawet i zdrowie.

sam zabieg trwa on niespełna 15-30 minut, wszystko odbywa się w specjalnie przygotowanym do tego gabinecie. Co najważniejsze – pacjent znieczulany jest miejscowo, co daje mu pełną kontrolę nad wszystkim, co dzieje się z jego ciałem, a ponadto wyklucza możliwość wystąpienie komplikacji wywołanych zastosowaniem pełnej narkozy.

Wazektomia to zabieg, który wykonuje się bez używania igieł, skalpela czy też zakładania szwów na skórę przez co czas rekonwalescencji skrócony jest do kilku dni. Pacjent już po 30 minutach może spokojnie o własnych siłach opuścić klinikę i samodzielnie wracać do domu jako kierowca. Na drugi dzień jest obecny w pracy.

Oczywiście zdarza się, że u niektórych pacjentów może wystąpić silniejsze pobolewanie, ale zanika ono najczęściej samoistnie. Wśród niepożądanych efektów wylicza się ponadto wystąpienie małego krwiaka czy też mikrouszkodzenie nerwu. Ale są to skutki, które zanikają już po kilku dniach od zabiegu.

W światowej historii wazektomii nie odnotowano żadnego wypadku śmiertelnego, zabieg ten jest całkowicie bezpieczny dla życia i zdrowia pacjenta. Mogą to z pewnością poświadczyć także liczby - czyli załe rzesze mężczyn, którzy decydują sie na te zabieg.

Oceń 3,75 / 24 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Przepis Beaty Pawlikowskiej: koktajl leśny

 

Zobacz także

 
 
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Raport specjalny
Oblicz Dni płodne

Podaj pierwszy dzień ostatniej miesiączki

Okres Rok
Miesiąc Dzień
Oblicz