Polki.pl
kom. (0)

Ruchy płodu a poród

Ruchy płodu a poród

Jestem w 37 tyg. ciąży. Do tej pory odczuwałam normalne ruchy dziecka, ale od paru godzin czuje tylko słabe "kręcenia" albo żadnych ruchów. Nie wiem czy to normalne, czy powinnam się martwić, ewentualnie zgłosić do szpitala? Dodam jeszcze, że w czwartek na wizycie moja lekarka stwierdziła rozwarcie na 1,5 cm i całkowicie skróconą szyjkę macicy, zastanawiała się
nawet czy nie powinnam iść do szpitala. Ogólnie czuje się dobrze, brzuch czasami mi się napina, ale żadnych innych objawów porodu nie zaobserwowałam.
Milka

Zawsze, gdy po całym dniu obserwacji ruchów płodu nie wystąpił ani jeden ruch płodu należy udać się do lekarza ginekologa lub do szpitala. Ruchy płodu bywają słabsze (ale występują) wówczas, gdy zbliża się poród, ponieważ płód próbuje „dopasować" się do kanału rodnego. Jeśli nie odczuwa pani żadnych ruchów płodu proszę udać się do szpitala, a jeśli są słabsze - poczekać na początek porodu. Powodzenia na sali porodowej

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna
Oceń 5,00 / 1

Katarzyna Bosacka opowiada o ciąży i zachciankach!

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Ciąża

Skomentuj Ruchy płodu a poród

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Ruchy płodu a poród

 • Tabletki antykoncepcyjne i ciążaCiążaTabletki antykoncepcyjne i ciążaChciałabym spytać jak to jest w przypadku zajścia w ciążę w trakcie brania tabletek antykoncepcyjnych. Zdarzyła mi się taka sytuacja, byłam u lekarza i powiedział, że to niedobrze, że tak się stało. Postraszył,...więcej »
 • Pielęgnacja jamy ustnej a ciążaCiążaPielęgnacja jamy ustnej a ciążaMam do pani pytanie: czy w trakcie ciąży można stosować po szczotkowaniu płyn do płukania jamy ustnej? Czy skład takiego płynu nie ma negatywnego wpływu na płód? Mimo że płynu nie połyka się, ale jest kontakt z...więcej »
 • Poród przy stwardnieniu rozsianymCiążaPoród przy stwardnieniu rozsianymJestem w 31 tygodniu ciąży. Mam Stwardnienie Rozsiane, ale jestem osobą chodzącą, czuję się w miarę dobrze. Moja pierwsza ciąża zakończyła się siłami natury. Po porodzie prawie przez dwa lata nie mogłam dojść...więcej »
 • Poród przedwczesny czy poród o czasie?CiążaPoród przedwczesny czy poród o czasie?Pan doktor powiedział, że zaczęło się robić już małe rozwarcie, skróciła się szyjka i stanowczo nie zgadza się co do terminu porodu. Za argumenty podał, że w usg zawsze moja kruszynka była większa co do tygodnia...więcej »
 • Niespodziewana ciążaCiążaNiespodziewana ciążaNie wiem gdzie kierować się z problemem, który pojawił się 3 miesiące temu, kiedy to dowiedziałam się że jestem w ciąży... Szczerze mówiąc, problem pojawił się dopiero wtedy, kiedy zamieszkałam razem z...więcej »
 • Ból pleców, SM i ciążaCiążaBól pleców, SM i ciążaMam 23 lata i choruje na stwardnienie rozsiane. Pierwszy poród miałam 4 lata temu. Rodziłam siłami natury. Po porodzie dostałam paraliżu prawej połowy ciała.więcej »
 • Oscillococcinum w granulkach a ciążaCiążaOscillococcinum w granulkach a ciążaCzy zażywanie w pierwszym trymestrze ciąży leku (jestem w 4 tygodniu od zapłodnienia, a normalnie licząc 6 tydzień od ostatniej miesiączki) oscillococcinum w granulkach może uszkodzić płód, czy też wpłynąć na...więcej »
 • Poród domowyCiążaPoród domowyMam pytanie odnośnie porodu domowego, jaka jest pani opinia na ten temat? Wiem, że w mojej miejscowości (Częstochowa) nie jest to praktykowane a szkoda...więcej »
 • Nadwaga a ciążaCiążaNadwaga a ciążaJestem w 8 tyg ciąży. Mam dużą nadwagę 177/99. Co i jak mam robić, aby nie przytyć w ciąży? Jest to moja druga ciąża, w tamtej przytyłam ponad 25 kg, ale moja wcześniejsza waga była 70kg. Boję się, że przytyję...więcej »
 • Astma a poród!CiążaAstma a poród!Mam astmę i alergię, z którymi borykam się już od wielu lat. Teraz w ciąży objawy się nasiliły i jest bardzo ciężko. Mały wysiłek powoduje, że zaczynam się dusić i muszę brać lek wziewny. Oczywiście leczę...więcej »
 • Ciąża po terminieCiążaCiąża po terminieJestem 9 dni po terminie. Chodzę codziennie na KTG. Jest wszystko ok ale denerwuję się już powoli a w szpitalu nie ma miejsca. Co mam zrobić w takiej sytuacji?więcej »
 • Płód za duży do wieku ciążowegoCiążaPłód za duży do wieku ciążowegoByłam niedawno na drugim usg. Okazało się, że mój synek jest większy niż powinien być.więcej »
 • Ciąża u kobiey otyłejCiążaCiąża u kobiey otyłejJestem w 29 tygodniu ciąży i wydaje mi się, że jak na ten tydzień mam za mały brzuch, jestem osobą otyłą. Czy to może mieć jakiś wpływ na to?więcej »
 • Otyłość a ciążaCiążaOtyłość a ciążaWitam serdecznie! Jestem dość otyłą osobą lecz również niezwykle aktywną, chodzę na basen przynajmniej dwa razy w tygodniu po 2 godziny i prowadzę aktywny tryb życia.więcej »
 • Zobacz podobne do Ruchy płodu a poródwięcej podobnych
Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Dziecko