Polki.pl
kom. (4)

Ropiejące oczko

Ropiejące oczko

Od urodzenia mojej córeczce ropieje lewe oczko. Stosowałam jedne krople następnie kolejne Biodacynę (przez tydzień). Oprócz tego przemywałam oczko wodą przegotowaną, rumiankiem i roztworem soli fizjologicznej. Pediatra przepisała mi jeszcze Borasol do przemywania, ale w ulotce jest napisane, żeby nie stosować go u niemowląt i do oczka - więc go nie używałam, a może jednak powinnam? Pomimo tego, że widać po Biodacynie znaczną poprawę, córeczka ma jeszcze trochę zaropiałe oczko. nie wiem co robić, czy udać się do okulisty, czy może to oczko będzie jej tak zachodziło ropką, a z wiekiem przejdzie samo. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Sylwia

U wielu noworodków kanaliki łzowe są zatkane, stąd też wynikają tego typu problemy. Potem stopniowo odblokowują się i w wieku 18 miesięcy funkcjonują normalnie. U dzieci, które mają zatkane kanaliki łzowe, częściej dochodzi do zakażenia bakteryjnego. Tego, czy pani powinna używać Borasol, to ja nie wiem, skoro w ulotce widnieje zakaz stosowania u niemowląt. Napiszę tak, gdyby zalecił to okulista, to już pewniej bym się czuła, ale tak to raczej nie. Proszę przemywać solą fizjologiczną i obserwować, czy ilość wydzieliny się zmniejsza, jeśli nie, to ponownie udać się do lekarza (nawet pediatry z ulotką i może pani powiedzieć, że ma pani co do Borasolu obawy, czy nie ma innemu leku).

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna
Oceń 5,00 / 1

Katarzyna Bosacka opowiada o ciąży i zachciankach!

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Noworodek

  • Ciemna wydzielina z pochwy u noworodka Ciemna wydzielina z pochwy u... U mojej 2,5 tygodniowej córki zauważyłem ciemno-brązową wydzielinę z pochwy.
  • Długość noworodka Długość noworodka Dwa dni temu moja córka urodziła ślicznego synka o wadze 3400g. Niepokoi mnie jednak jego długość,...
  • Dicoflor a zielonkawe stolce Dicoflor a zielonkawe stolce Mój miesięczny synek ma kupi flegmowate i troszkę zielone. Położna poleciła dicoflor.
  • Drzemki u noworodka Drzemki u noworodka Moją 4 tygodniową córeczką karmię piersią przez nakładki na brodawki, bo inaczej nie mogę ze względu...

Skomentuj Ropiejące oczko

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Ropiejące oczko

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Dziecko