Zajęcia dla dzieci: nauka gry na pianinie

Pragniesz posłać dziecko na lekcje gry na pianinie? To doskonały wybór, bowiem muzyka stymuluje rozwój jego osobowości!

dziecko gra na pianinie
fot. Fotolia

Dlaczego akurat ten instrument muzyczny?

Zdaniem wielu to właśnie pianino ma najlepszy wpływ na rozwój dziecka. Zastanawiasz się dlaczego? Bo gra na instrumentach klawiszowych nie jest wcale łatwa. W odróżnieniu od innych (np. fletu czy gitary), pianino angażuje wszystkie zmysły oraz w jednakowym stopniu stymuluje rozwój prawej i lewej półkuli mózgu. Dzięki temu maluch potrafi zsynchronizować ich pracę, co bywa trudne nawet dla nastolatków.

Jak gra na pianinie wpływa na rozwój dziecka?

Dzięki systematycznym lekcjom nauki gry na pianinie, maluch w późniejszych latach nie ma żadnego problemu z prawidłowym wnioskowaniem, myśleniem analitycznym, co owocuje również dobrymi wynikami w szkole (szczególnie z przedmiotów ścisłych). Jeżeli twoje dziecko jest z natury bardzo wrażliwe lub wybuchowe, taka forma spędzania czasu pomoże okiełznać jego trudne cechy charakteru. Podsumowując zatem, poza stymulowaniem rozwoju psychofizycznego (również usprawnia koordynację manualną), nauka gry na pianinie pomoże dziecku uwierzyć we własne możliwości i ukształtuje jego wrażliwość estetyczną (o umuzykalnieniu nie wspominając).

Kiedy zapisać dziecko na zajęcia i jaki jest ich koszt?

Odpowiedź brzmi: jak najwcześniej. Im młodszy maluch, tym większa szansa, że w przyszłości właśnie z grą na pianinie będzie wiązać swoją przyszłość zawodową i... nie rozczaruje się :) W przypadku gry na instrumentach muzycznych bardzo duże znaczenie ma wiek, w którym zaczynamy naukę. Dlaczego? Bowiem, by opanować tę umiejętność nieraz potrzebujemy nawet całego życia. Jeśli chodzi o ceny, te w zależności od miasta wahają się od 40 do 60 zł za pełną godzinę nauki.

Publikacja:
Wydawca serwisu, Redaktor
Oceń 3,67 / 6 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Jak rozwijać pasje dziecka?

 

Zobacz także

 
 
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Raport specjalny
Kalkulator Ciąży
Wpisz pierwszy dzień ostatniej miesiączki:
Dzień Miesiąc
Rok Długość cyklu
oblicz tydzień ciąży oblicz datę zapłodnienia oblicz datę porodu
Księga imion - Chłopiec Księga imion - Dziewczynka