Zajęcia dla dzieci: nauka gry na pianinie

Pragniesz posłać dziecko na lekcje gry na pianinie? To doskonały wybór, bowiem muzyka stymuluje rozwój jego osobowości!

dziecko gra na pianinie
fot. Fotolia

Dlaczego akurat ten instrument muzyczny?

Zdaniem wielu to właśnie pianino ma najlepszy wpływ na rozwój dziecka. Zastanawiasz się dlaczego? Bo gra na instrumentach klawiszowych nie jest wcale łatwa. W odróżnieniu od innych (np. fletu czy gitary), pianino angażuje wszystkie zmysły oraz w jednakowym stopniu stymuluje rozwój prawej i lewej półkuli mózgu. Dzięki temu maluch potrafi zsynchronizować ich pracę, co bywa trudne nawet dla nastolatków.

Jak gra na pianinie wpływa na rozwój dziecka?

Dzięki systematycznym lekcjom nauki gry na pianinie, maluch w późniejszych latach nie ma żadnego problemu z prawidłowym wnioskowaniem, myśleniem analitycznym, co owocuje również dobrymi wynikami w szkole (szczególnie z przedmiotów ścisłych). Jeżeli twoje dziecko jest z natury bardzo wrażliwe lub wybuchowe, taka forma spędzania czasu pomoże okiełznać jego trudne cechy charakteru. Podsumowując zatem, poza stymulowaniem rozwoju psychofizycznego (również usprawnia koordynację manualną), nauka gry na pianinie pomoże dziecku uwierzyć we własne możliwości i ukształtuje jego wrażliwość estetyczną (o umuzykalnieniu nie wspominając).

Kiedy zapisać dziecko na zajęcia i jaki jest ich koszt?

Odpowiedź brzmi: jak najwcześniej. Im młodszy maluch, tym większa szansa, że w przyszłości właśnie z grą na pianinie będzie wiązać swoją przyszłość zawodową i... nie rozczaruje się :) W przypadku gry na instrumentach muzycznych bardzo duże znaczenie ma wiek, w którym zaczynamy naukę. Dlaczego? Bowiem, by opanować tę umiejętność nieraz potrzebujemy nawet całego życia. Jeśli chodzi o ceny, te w zależności od miasta wahają się od 40 do 60 zł za pełną godzinę nauki.

Publikacja:
Agata Bernaciak Wydawca serwisu, Redaktor
Oceń artykuł 6 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Redakcja poleca
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Opinie
Laura2014.09.16 12:49
Mnie się wydaje, że najlepszy okres to wiek 6-7 lat kiedy dziecko ma już nieco lepiej opanowaną motorykę.
Grajka2014.09.15 21:44
Prawda :) Gra na pianinie to bardzo dobra stymulacja rozwoju dziecka. Nie mniej jednak sam wybór pianina też jest bardzo istotny w moim odczuciu warto zainwestować w keyboard na początku, najlepiej taki z funkcją lekcji i podświetlanymi klawiszami. Taki intrument może zainteresować potencjalnego pianistę i rodzic będzie wiedział czy ma zbierać na sprzęt bardziej profesjonalny. Chociaż takie keyboardy też nie są takie złe. Poza tym moim zdaniem lepiej kupować instrument prosto ze sklepu bo na allegro nie mamy pewności w jakim stanie dostaniemy pianino. W sklepie dostajemy gwarancję na 2 lub 3 lata (ale to tylko w przypadku Casio) reszta producentów daje gwarancję na 2 lata.
Kalkulator Ciąży
Wpisz pierwszy dzień ostatniej miesiączki:
Dzień Miesiąc
Rok Długość cyklu
oblicz tydzień ciąży oblicz datę zapłodnienia oblicz datę porodu
Księga imion - Chłopiec Księga imion - Dziewczynka