6 pomysłów na dobrą zabawę w Dzień Dziecka!

Dzień Dziecka powinien być inny niż wszystkie. Niech twój maluch tego dnia poczuje się zupełnie wyjątkowo!

Zabawy na Dzień Dziecka - 6 pomysłów
fot. Fotolia


Zabawy na Dzień Dziecka: co robić, kiedy świeci słońce?

1. Królewskie kręgle
Zabawa przeznaczona dla dzieci powyżej 2 lat.
Co jest potrzebne: plastikowe butelki (np. po wodzie mineralnej, najlepiej tej samej wielkości), piłka, woda lub piasek z piaskownicy.
Jak się bawić: napełnij butelki wodą lub piaskiem, żeby były stabilne. Zakręć je nakrętkami. Rozstaw kręgle na planie trójkąta (wierzchołek kierowany w stronę graczy). Narysuj kredą linię, na której ustawia się gracz. Nie powinna być zbyt oddalona od butelek, by dziecko miało szansę w nie trafić. Dla siebie możesz wyznaczyć drugą, dalej położoną. Na przemian turlajcie piłkę w stronę kręgli.

2. Królowa pszczół i żaba
Zabawa przeznaczona dla dzieci powyżej 2 lat.
Co jest potrzebne: kreda.
Jak się bawić:na chodniku lub asfaltowej parkowej dróżce narysuj kółka w takich odstępach, by maluch miał szansę przeskoczyć z jednego na drugie. Umawiacie się, że jesteście pszczółkami: dziecko to pszczoła królowa, a wy – szeregowe robotnice. Możecie przelatywać z kwiatka na kwiatek (czyli z kółka na kółko), bo tam pszczółki są bezpieczne. Potem możecie wymyślić inną historię. Może pokażecie maluchowi, jak gra się w klasy?

3. Jej wysokość puszcza bańki
Zabawa przeznaczona dla dzieci powyżej 12. miesiąca.
Co jest potrzebne: płyn do baniek (np. z płynu do kąpieli rozcieńczonego wodą lub według przepisu dla profesjonalistów: 1 litr wody + 2 lub 3 łyżki płynu do mycia naczyń + 1 łyżeczka gliceryny, którą można kupić w aptece), słomki i plastikowe kubeczki.
Jak się bawić: Jedna osoba puszcza, a druga rozbija bańki (klaszcząc), przekłuwa je słomką albo na nie dmucha – to zabawa dla dzieci, u których istnieje ryzyko, że wciągną płyn do ust. Dla starszych ogłoś konkurs: kto puści najwięcej baniek. Propozycja dla ambitnych to megabańki. Słomkę trzeba zastąpić np. rurką po papierze toaletowym lub kuchennym ręczniku. Zadanie nie jest proste.

Dowiedz się więcej o organizacji kinderbalu:


Publikacja:
Agata Bernaciak Wydawca serwisu, Redaktor
Oceń artykuł 17 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Opinie
Gość2013.05.17 16:33
zabawy na dzień Dziecka to fajna rzecz:)
Gość2012.05.31 17:30
ja mam 10 lat i szukam dla mojej klasy
Gość2012.05.30 12:51
ja moim dzieciaczkom kupiłam różne posypki z dr Oetkera - konfetti, motylki cukrowe, perełki kolorowe, i babeczki i będziemy razem piec i dekorować babeczki a potem wcinać, zaplanowałam tez wycieczkę do aquaparku ale nie wiem czy pogoda dopisze
Gość2012.05.24 20:40
fajne :)
Kasia2008.12.16 13:53
A może warto w wolnej chwili przy takiej pogodzie jak teraz pokazac dziecku fajne zabawy w necie ??? Moje dziecko uczy się korzystania z komputera, ale tylko na Ciufci – reszta serwisów jest albo wyłącznie dla rodziców albo stanowi bezmyślną rozrywkę.
Kasia2008.12.16 13:52
A może warto w wolnej chwili przy takiej pogodzie jak teraz pokazac dziecku fajne zabawy w necie ??? Moje dziecko uczy się korzystania z komputera, ale tylko na Ciufci – reszta serwisów jest albo wyłącznie dla rodziców albo stanowi bezmyślną rozrywkę.
Kizia762008.06.01 10:23
Chyba stary NIEDŹWIEDŹ mocno śpi?!!! Wersja o królu jest absurdalna: nie wiem skąd pomysł, że królowie sypiają, a obudzeni ganiają dzieci. Litości! To się nie nadaje nawet do zaśpiewania (za mało sylab).
Kalkulator Ciąży
Wpisz pierwszy dzień ostatniej miesiączki:
Dzień Miesiąc
Rok Długość cyklu
oblicz tydzień ciąży oblicz datę zapłodnienia oblicz datę porodu
Księga imion - Chłopiec Księga imion - Dziewczynka