Pozycje seksualne ułatwiające zajście w ciążę!

Chcesz mieć dziecko? Musisz wiedzieć, które pozycje seksualne sprzyjają poczęciu. Podpowiadamy!

jak zajść w ciążę skutecznie
fot. Fotolia

Już co 4 para ma kłopoty z poczęciem. Jednak wcale nie musicie już panikować! Zobaczcie, jak możecie pomóc naturze naturalnymi sposobami!

Kiedy uprawiać seks aby zajść w ciążę?

Aby zwiększyć prawdopodobieństwo poczęcia, kochajcie się w optymalnym dniu cyklu. Zastosuj w tym celu domowy test na LH – badanie w moczu poziomu luteiny, którego wzrost występuje na dzień przed owulacją. Jeśli jego wynik będzie pozytywny, podejmij współżycie w ciągu najbliższej doby.

Jakie pozycje seksualne ułatwią zajście w ciążę?

W tym celu najlepsze są pozycje, w których kobieta leży na plecach. Umożliwiają one głęboką penetrację, a po stosunku nasienie pozostaje najbliżej szyjki macicy. Ułatwia to plemnikom szybkie dotarcie do komórki jajowej oraz sprzyja zgromadzeniu jak największej ilości spermy w pochwie. Oto pozycje, które najczęściej zalecane są przez specjalistów:
  • Pozycja klasyczna. Leżąc na wznak, oplatasz nogami tułów partnera. Najlepiej dodatkowo włożyć poduszkę pod biodra - przy minimalnym wysiłku z obu stron plemniki mają łatwą drogę do celu. Dobra jest także zmodyfikowana pozycja klasyczna, w której zakładasz klęczącemu przed Tobą partnerowi nogi na ramiona lub opierasz się stopami o jego tors.
  • Pozycja kolankowo-łokciowa polecana jest zwłaszcza kobietom z problemem tyłozgięcia macicy oraz mężczyznom ze słabym nasieniem. Pozycja uznana jest za jedną z bardziej skutecznych. Nasienie, zbierając się w opadającej ku dołowi pochwie w okolicach szyjki, ułatwia zajście w ciążę.

Jaką dietę stosować aby zajść w ciążę?

Poczęcie potomka to nie tylko kwestia odpowiedniej pozycji - szanse na ciążę zwiększa także zdrowa dieta:
  • zrezygnujcie z fast foodów i jedzcie pokarmy jak najmniej przetworzone,
  • jedzcie produkty obfitujące w witaminę A np. marchew, chudy nabiał, jaja.
  • Dietę partnera warto uzupełnić w produkty bogate w witaminę C, która poprawia ruchliwość plemników,  a także w cynk. Jego dobrym źródłem są pestki dyni, czerwone mięso, ryby, rośliny strączkowe, pełnoziarniste pieczywo pszenne. 
  • ograniczcie picie alkoholu, kofeiny i palenie tytoniu,
  • bądźcie aktywni fizycznie. To pomoże Wam wyrównać poziom hormonów we krwi, a przez to zwiększyć prawdopodobieństwo poczęcia dziecka.

Jak ułatwić plemnikom zapłodnienie?

Po współżyciu w wybranej pozycji poleż jeszcze przez 15 minut z uniesionymi w górę nogami. Możesz oprzeć je o ścianę albo podłożyć pod biodra wałek lub zwiniętą poduszkę. Jeśli jesteś wysportowana – zrób świecę. Leżąc w pozycji „biodra w górę”, zaciskaj mięsień Kegla.

napisane na odstawie artykułu Violetty Nowackiej/Vita

Publikacja:
Wydawca serwisu, Redaktor
Oceń 4,35 / 214 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Przepis Beaty Pawlikowskiej: koktajl z pomarańczy i mango

 

Zobacz także

 
 
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Raport specjalny
Kalkulator Ciąży
Wpisz pierwszy dzień ostatniej miesiączki:
Dzień Miesiąc
Rok Długość cyklu
oblicz tydzień ciąży oblicz datę zapłodnienia oblicz datę porodu
Księga imion - Chłopiec Księga imion - Dziewczynka