W ciąży bez rozstępów

Podczas ciąży twoja skóra wygląda pięknie! Jednak by zachowała elastyczność również po porodzie, wybierz odpowiedni dla siebie program pielęgnacji.

kobieta, ciąża, brzuch

Znacznie prościej jest zapobiec rozstępom, niż potem z nimi walczyć. Aby przywrócić skórze zdrowy wygląd, kosmetolodzy zalecają zabiegi laserowe lub okładanie wodorostami. Takie zabiegi sprawiają, że blizny stają się mniej widoczne, jednak całkowicie ich nie likwidują.

Dlatego też skupmy się bardziej na profilaktyce, tj. jak zapobiec rozstępom. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz genetyczną skłonność do rozstępów (ślady na skórze zachowały się u mamy albo babci). Zapamiętaj sobie dwie główne zasady na najbliższych dziewięć miesięcy: po pierwsze - nawilżaj skórę systematycznie i po drugie - w czasie ciąży noś dobrze dobraną, wygodną bieliznę.

Przeczytaj kilka "domowych" sposobów, jak dbać o skórę podczas ciąży, by nie dopuścić do rozstępów.

Sposób nr 1: Efektywny masaż

Zacznij swój dzień od przyjemnego masażu wodnego – dzięki niemu skóra zachowa sprężystość. Na zmianę polewaj ciało ciepłą i chłodną wodą. Ciśnienie wody nie powinno jednak być zbyt silne. Masuj strumieniem piersi, brzuch i biodra. Te miejsca są przede wszystkim narażone na pojawienie się rozstępów. Piersi masuj zgodnie z ruchem wskazówek zegara, stopniowo przesuwając się do środka (staraj się przy tym omijać sutki). Potem skieruj strumień na brzuch i biodra. Następnie owiń się w miękki szlafrok frotte. Kiedy skóra wyschnie, nasmaruj ciało specjalnym balsam nawilżającym lub kremem.
Zapamiętaj sekret! Jakikolwiek środek wybierzesz, będzie on skuteczny tylko po zimnym prysznicu. Taki prysznic (na zmianę ciepła i zimna woda) należy zakończyć zawsze letnią wodą. Dla wzmocnienia efektu zamroź kostki lodu i pocieraj nimi skórę.

Po tym zabiegu przystąp do kolejnego rodzaju masażu. Masuj piersi i brzuszek okrężnymi ruchami zgodnymi z kierunkiem ruchu wskazówek zegarka. Niech twoja dłoń całkowicie przylega do skóry. Siłę nacisku rozkładaj równomiernie. W ostatnim trymestrze ciąży, dodaj ruch od żeber w kierunku pępka, w ten sposób zadbasz o piękno skóry i rozluźnisz napięcie.

Sposób nr 2: Włoska magia
Oliwa z oliwek zawiera tyle witamin i mikroelementów, ile żaden inny olej. Dlatego też Włoszki dodają go niemal do wszystkich potraw, a także do maseczek i kremów do włosów i skóry. Rezultat jest zdumiewający! Wykorzystaj i ty sprawdzoną metodę nawilżania i odżywiania skóry. Najlepsza do tego jest nierafinowana oliwa z zimnego tłoczenia (ma ciemnozielony kolor). Nanieś ją na dłoń i delikatnie masuj brzuch, biodra i piersi.

Oceń 4,50 / 28 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Kalkulator Ciąży
Wpisz pierwszy dzień ostatniej miesiączki:
Dzień Miesiąc
Rok Długość cyklu
oblicz tydzień ciąży oblicz datę zapłodnienia oblicz datę porodu
Księga imion - Chłopiec Księga imion - Dziewczynka