Kiedy są dni płodne

W które dni cyklu najłatwiej zajść w ciążę? Kiedy występują dni płodne? Odpowiada ginekolog.

fot. Edipresse

Od kilku miesięcy staramy się o dziecko. Bez skutku. Mam bardzo regularne cykle - co 28 dni, jestem zdrowa, ale ciągle nie ma dwóch kresek na teście... Które dni cyklu są najbardziej płodne? Iza


Na razie nie powinniście się Państwo zamartwiać faktem, że nie doczekaliście się upragnionej ciąży. Kilkumiesięczne starania to za mało, by mówić o niepłodności.


Dopiero po roku regularnego współżycia bez stosowania metod ograniczających płodność lekarz najprawdopodobniej zleci Państwu wykonanie specjalistycznych badań.


Podczas trwającego 28 dni cyklu miesięcznego owulacja następuje ok. 14 dni przed miesiączką. Dni płodne przypadają wówczas mniej więcej pomiędzy 9. a 15. dniem cyklu.


Aby zorientować się, kiedy pojawia się owulacja, czyli kiedy są dni płodne, można posłużyć się dostępnymi w aptekach testami owulacyjnymi lub kalendarzem dni płodnych.


Proszę też uważnie obserwować siebie. Samodzielne kontrolowanie cyklu polega m.in. na codziennym pomiarze porannej temperatury ciała i sprawdzaniu śluzu pochwowego, który w dniach płodnych przypomina białko jaja kurzego.prof. Bogdan Chazan, ginekolog położnik

Czy można zaplanować płeć dziecka? - porozmawiaj na forum!

Oceń 4,07 / 215 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Jak radzić sobie z trudnością z zajściem w ciążę?

 

Zobacz także

 
 
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Raport specjalny
Kalkulator Ciąży
Wpisz pierwszy dzień ostatniej miesiączki:
Dzień Miesiąc
Rok Długość cyklu
oblicz tydzień ciąży oblicz datę zapłodnienia oblicz datę porodu
Księga imion - Chłopiec Księga imion - Dziewczynka