POLECAMY

Rękawiczki

Jak dobrać odpowiednie rękawiczki do stroju komunijnego? Czy mogą je nosić zarówno dziewczynki jak i chłopcy?

Rękawiczki

Rękawiczki to niezbędny element stroju komunijnego nie tylko każdej dziewczynki, ale również chłopca. W tradycji kościoła katolickiego są one bowiem symbolem godności i czystości.

Sklepy oferują tak duży wybór rękawiczek, że często trudno jest się zdecydować na jedną konkretną parę. Jeśli chodzi o rękawiczki dziewczęce możemy wybierać między satynowymi, koronkowymi, przezroczystymi, krótkimi i długimi, pełnymi lub odkrytymi. Rękawiczki komunijne wzorowane są na rękawiczkach ślubnych. Podobnie ozdabia się je różyczkami lub falbankami. Jeśli są długie, mają najczęściej wycięte wzorki albo ozdobione są pięknymi haftami. Materiał może być matowy lub błyszczący, koniecznie jednak w białym kolorze. Rękawiczki chłopięce również są najczęściej białe. Nie mają jednak żadnych ozdób, a wykonane są z markizety lub lycry (matowej bądź z połyskiem).

Dzieci, które na Pierwszą Komunię Świętą ubierają się w alby, rzadko zakładają rękawiczki. Jeśli jednak ich rodzice już się na nie zdecydują, powinni pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Do dziewczęcej alby, która ma długie rękawy, najbardziej odpowiednie będą oczywiście krótkie rękawiczki. Dziewczynka ubrana w sukienkę z krótkim rękawkiem, będzie wyglądać ładnie w każdym rodzaju rękawiczek. Cena rękawiczek komunijnych waha się od 20-50 zł.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 lata temu
Dlaczego chłopcy tak rzadko zakładają rękawiczki komunijne? Przecież to świetne uzupełnienie stroju. Mój syn miał na komunii rękawiczki do garnituru. Sam je chciał i wyglądał w nich bardzo dobrze.