Prezenty imieninowe

Znów stajemy przed problemem wyboru imieninowego podarunku. Wybrać prezent praktyczny czy żartobliwy? Związany z zainteresowaniami solenizanta czy raczej zgodny z naszą intuicją?

Prezenty imieninowe

Ogromny wybór upominków dostępnych w sklepach i przez internet zdaje się tylko pogłębiać nasz problem z wyborem trafnego prezentu. Potraktujmy to jednak jako szansę na znalezienie czegoś odpowiedniego lub oryginalnego.

Warto oczywiście zasięgnąć informacji o zainteresowaniach solenizanta – jeśli nie od niego samego (co można zrobić w bardziej zawoalowanej formie), to wykonać telefon do wspólnych znajomych.

Pokolenie dobrej szkoły? Tak będą wyglądać według MEN szczęściarze reformy edukacji

Jeśli nie mamy żadnych wytycznych, najlepiej dobrać prezent pod kątem wieku i płci solenizanta oraz naszej relacji z nim. Przy okazji zupełnie oficjalnej, postawmy na eleganckie i uniwersalne prezenty. Podstawą są kwiaty, które na imieninach dajemy częściej niż na urodzinach. Pojedyncza, czerwona róża lub bukiet, to klasyczne rozwiązanie. Imieniny również huczniej obchodzimy.

Alkohole: dobre wino, dla panów sake, lub „po męsku” – whisky, dla pań słodki likier, ozdobny stojak na wino lub zestaw do wina. Zastanówmy się jednak przed zakupem alkoholu, czy będzie pasował do sytuacji. Lepiej sprezentować dobry alkohol w symbolicznej ilości, żeby nie wywołać niepożądanego wrażenia.

Słodycze: belgijskie czekoladki, praliny, bombonierki, np. dobrane w specjalnym zestawie.

Ozdoby mieszkania

Jeśli już decydujemy się na przedmiot „wolnostojący”, np. rzeźbę, wybierzmy gustownie, korzystając z pomocy sprzedawcy galerii, by nie narażać solenizanta na zajęcie przestrzeni mieszkalnej ozdobą, która będzie tylko zbierać kurz. Może warto w tym wypadku postawić na użyteczność i sprezentować np. zestaw japońskiej ceramiki.

Dla panów

Z prezentów bardziej oficjalnych – cygara, zegarek, oryginalne pióro, ozdobne szachy. Przy bliższej znajomości – dobre perfumy, album z fotografiami krajobrazowymi lub z wydawnictw tematycznych – historia motoryzacji, wojskowości, szachy, koszulka z zabawnym napisem.

Dla pań

Perfumy, zestaw do aromatycznej kąpieli (np. balsamy owocowe lub czekoladowe z pianką), ozdobne mydełka, szkatułki, kuferki lub pudełeczka na drobiazgi, stojaczek w kształcie lalki na biżuterię, album z fotografiami artystycznymi, nowa powieść.

Dla nastolatka

Książka pokrywająca się z jego zainteresowaniami, odtwarzacz mp3, kapcie w śmiesznym kształcie. Dobierzmy prezent w zależności od płci dziecka. Jeśli ostatni raz widzieliśmy go kilka lat temu, pamiętajmy, że od tego czasu na pewno urósł, i nie kupujmy 14-latkowi dużego samochodzika dla 6 latka.

Oryginalne prezenty

Szklane szachy w postaci kieliszków (dla graczy z mocną głową), projektor mapy nieba, podgrzewane kapcie, wykrywacz kłamstw, magiczna kula odpowiadająca na pytania, to jedne z najbardziej oryginalnych prezentów.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 lata temu
ależ negatywne podejście ;) a gdzie chęć uszczęśliwienia osoby obdarowywanej?? Ja osobiście lubię dawać i kupować prezenty, a najbardziej to chodzić po sklepach i szukać, zastanawiając się czy daną rzeczą kogoś ucieszę czy nie ...