Letnie przyjęcie w stylu rustykalnym

Styl rustykalny nie musi kojarzyć się z cepelią! Dziś interpretujemy go swobodnie, zamiast dosłownych zapożyczeń z wiejskiej chaty sięgając raczej po nawiązania i inspiracje.

Styl rustykalny jest idealny na niezobowiązujące letnie spotkanie. Znakomicie pasuje do atmosfery ciepłych, długich dni. By przygotować takie przyjęcie nie potrzebujemy wyszukanej zastawy, ani skomplikowanych dań. Wszystko powinno być proste i bezpretensjonalne. Uwaga – lepiej zrezygnować z tego pomysłu, jeśli dysponujemy wyłącznie nowoczesnym, ascetycznym wnętrzem.

Najlepszy będzie prosty, drewniany stół. Jeśli ozdobimy go kwiatami, będzie wyglądał bardzo efektownie. Zrezygnujmy z dużych, eleganckich bukietów; na inną okazję zostawmy klasyczne czerwone róże. Ciekawym pomysłem będzie ułożenie na stole pęczków suszonych ziół przewiązanych rafią. Możemy też wyeksponować je w wiklinowych koszyczkach. Ciekawy efekt osiągniemy używając lawendy, rośliny o wyjątkowym kolorze i zapachu. Ozdobą stołu będą też świeże zioła w glinianej doniczce. To nie tylko dekoracja, ale też oryginalny sposób podania przypraw.

Komponując bukiety sięgnijmy po świeże, letnie kwiaty. Wystarczy połączyć kilka kolorów piwonii i ułożyć je w prostym wazonie. Pięknie prezentują się też rumianki lub maki. Letnią atmosferę wprowadzą też słoneczniki – te kwiaty nie wymagają już dodatkowych ozdób. Przy każdym talerzu możemy również ułożyć minibukiet z pachnącego groszku.

Dekorując stół w stylu rustykalnym, pamiętajmy, że swoboda i naturalność są najważniejsze. Warto jednak zadbać, by kompozycja nie była chaotyczna. Elementem łączącym wszystko w harmonijną całość może być tonacja kolorystyczna wszystkich bukietów. 

 

Anna Błaszczyńska
www.PocztaKwiatowa.pl

3 sposoby składania serwetek - Kasia gotuje z Polki.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)