Kolor stroju do Chrztu

Za kilka miesięcy zostanę matką chrzestną. Tradycja nakazuje, żebym kupiła dziecku ubranko do Chrztu. Chciałabym, żeby było wyjątkowe, ale nie wiem, czy Kościół ustalił zasady dotyczące koloru ubranka dla dziecka przystępującego do tego sakramentu.

Kolor stroju do Chrztu

Wybór stroju na Chrzest dla dziecka nie jest prostą sprawą. Tym bardziej, gdy ubranko kupuje maluchowi w prezencie matka chrzestna i to na niej spoczywa odpowiedzialność za to, żeby dziecko ładnie się prezentowało.

Biały czy niebieski

Najlepiej, żeby strój do Chrztu był w kolorze białym lub ecru. Symbolizuje to bowiem czystość duchową i niewinność. Jeśli jednak chcemy, żeby maluch się wyróżniał, możemy wybrać ubranko w kolorze jasnobłękitnym (w przypadku chłopca) lub jasnoróżowym (w przypadku dziewczynki).

Tradycja dopuszcza również inne kolory w odcieniach pastelowych. Jeśli ktoś nie jest mocno przywiązany do tradycji, może ubrać swoją pociechę, również w ciemniejsze i żywsze kolory. Kościół nie wydał bowiem żadnych przepisów dotyczących koloru ubranka do chrztu.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/7 lat temu
[quote=~eradycator] kolory uświęcone tradycją to niebieski dla dziewczynek i [b]różowy dla chłopaków [/b] . A to że niektórym lemingom kolory " kojażą" się z różnymi fobiami i wymyślają co innego to ich problem [/quote]Akurat dla chłopków jest to kolor CZERWONY, a nie różowy ^^
/7 lat temu
kolory uświęcone tradycją to niebieski dla dziewczynek i różowy dla chłopaków . A to że niektórym lemingom kolory " kojażą" się z różnymi fobiami i wymyślają co innego to ich problem