POLECAMY

Jakie przesądy przed chrztem

Kiedy braliście ślub pamiętałaś, by mieć przy sobie coś niebieskiego, coś pożyczonego i coś niebieskiego. Być może nawet zgromadziliście inne ciekawostki dotyczące ślubnych przesądów. Teraz czas się przekonać, jakie przesądy dotyczą chrztu Waszego malca!

Jakie przesądy przed chrztem

Potem był okres ciąży i znów dopadły Cię przesądy: jak się ubierać, co robić, a czego nie robić. Teraz jesteście już szczęśliwą rodziną, ale czy na pewno?

Zły duch czyha

Nowonarodzone dzieci to szczególnie łakomy kąsek dla sił nieczystych. Dlatego wszelkie diabły, czorty i inne niecne straszydła zagięły parol na niewinną duszyczkę. Co Zatem powinniście zrobić jako rodzice, by Wasza pociecha była bezpieczna? Oczywiście musicie zakupić czerwone wstążeczki, które należy zawiązać na rączce dziecka i przy wózku – mają one za zadanie odgonić złe uroki.

A jeśli zły duch już zaczął działać?

Skoro Wasze dziecko stale płacze i nie pomaga noszenie na rękach, a od strony medycznej Wasza pociecha to okaz zdrowia spróbujcie domowych sposobów. Być może płacz jest podyktowany strachem lub rzuconym na dziecko urokiem.

Przelewanie wosku lub jajka nad głową dziecka do miseczki z wodą. Należy przygotować miskę lub kubek z wodą. Na naczyniu ułożyć krzyż z patyczków wyjętych z miotły, a następie na ten krzyż wylać wosk lub jajko. Co sprawniejsze ludowe „wiedźmy” cały rytuał okraszają mamrotaniem zaklęć. 

Polecamy: Zdrowie w czasie wakacji

Chrzest

Jeśli udało się Wam przetrwać dni dzielące Was od momentu ochrzczenia dziecka, musicie po raz kolejny stanąć na wysokości zadania – zadbać o prawidłowy przebieg ceremonii chrztu. Jeśli nie chcecie by dziecko kiedykolwiek było głodne – ktoś z gości musi podarować mu łyżeczkę. Jeśli ktoś podaruje maleństwu krzyżyk – musicie za niego zapłacić choćby 1 grosz – inaczej maluszek będzie dźwigał ten krzyż do końca życia. Przesądy mówią też wyraźnie kto nie może być rodzicem chrzestnym. 

Czytaj także: Świadomość przede wszystkim

Matka chrzestna nie może być w ciąży, gdy będzie podawać Wasze dziecko do chrztu, jeśli tak się stanie istnieje ryzyko śmierci jednego z dzieci.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/rok temu
[quote=~Aga] http://www.agnieszkaklosinska.pl/chrzciny-zuzy/ a tak fotograf moze pokazać pięknie chrzest [quote]
/3 lata temu
http://www.agnieszkaklosinska.pl/chrzciny-zuzy/ a tak fotograf moze pokazać pięknie chrzest
/4 lata temu
Moja synowa będąc w ciąży była matką chrzestną no i właśnie w 20 tygodniu ciąży urodziła martwe dziecko od tej pory zaczęłam w to wierzyć.Wcześniej nie wierzyłam w te zabobony.
POKAŻ KOMENTARZE (3)