Jak zorganizować imieniny

Każda impreza, niezależnie od tego czy przygotowywana w domu czy w lokalu, wymaga organizacji i pomysłu. Ważne jest, by wszyscy zgromadzeni dobrze się bawili i zachowali ją w pamięci na długo.

Jak zorganizować imieniny

Jak zaprosić i kogo zaprosić…

W ważnym dla nas dniu, niezależnie od okazji, chcemy być otoczeni ludźmi, na których nam zależy i którym zależy na nas. Najczęściej zapraszamy przyjaciół wraz z osobami towarzyszącymi oraz najbliższą rodzinę.

Kiedy już zdecydujemy się wyprawić imieniny musimy wybrać sposób, w jaki poinformujemy rodzinę i przyjaciół o przyjęciu. Czasy, gdy gości zapraszało się osobiście, dawno odeszły do lamusa. Zastąpiły je bardziej „nowoczesne”, niekoniecznie eleganckie formy, np. poprzez smsa czy rozmowę telefoniczną.

Sernik z rosą - Kasia gotuje z Polki.pl

Zaproszenia listowne wysyłają najczęściej osoby, których imieniny są nie tylko uroczystością dla znajomych i rodziny, ale i wydarzeniem medialnym. Relacje z tego typu imprez możemy zobaczyć nie tylko w wieczornych wiadomościach ale i na plotkarskich portalach.

W domu czy w lokalu

Wyprawianie imienin nie musi się już kojarzyć ze żmudnymi przygotowaniami i szczegółowym obmyślaniem planu na wieczór, tak by nasi goście się nie nudzili. Alternatywą dla imprezy domowej może być klub lub kolacja w dobrej, eleganckiej restauracji. Wszystko zależy jednak od tego, jaką kwotę gotowi jesteśmy przeznaczyć na zorganizowanie imienin.

Kameralna impreza w domu wymaga od nas przygotowania posiłków, zaopatrzenia się w napoje, również alkoholowe. To, jaki przebieg będzie miała nasza uroczystość, zależy w dużej mierze od naszej inwencji. Jeśli lubimy spędzać czas przy stole i miłej rozmowie w gronie przyjaciół, można go urozmaicić jedną z gier towarzyskich. Duży plus imprezy domowej to fakt, że nie jesteśmy ograniczeni czasowo. Spędzamy czas w tak, jak mamy na to ochotę.

Organizacja zabawy w lokalu wymaga wcześniejszej rezerwacji i podania dokładnej liczby gości. Zapraszając znajomych do restauracji nie musimy się martwić o menu ani o to, czy przygotowane potrawy będą im smakowały, ponieważ każdy z nich może sam wybrać danie. Koszt obiadu/kolacji będzie przede wszystkim uzależniony od liczby naszych gości. Posiłek w lokalu będzie nas kosztował od ok. 55-115 zł od osoby.

Nie musimy wybierać najmodniejszej restauracji w mieście. Niektóre wprowadzają promocje i za określoną kwotę można jeść do woli (zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie warto jednak sprawdzić, czy promocja dotyczy wszystkich dni tygodnia oraz większych imprez). Najlepiej w takiej sytuacji dokonać rezerwacji stolika (sale rezerwowane są najczęściej dla dużej liczby gości), koszt rezerwacji to od 30-50 zł. Oprawa muzyczna (wynajęcie DJ-a), to koszt ok. 400 zł, zaś wynajęcie orkiestry – 1200-3000 zł.

Na koszty imprezy w klubie będą się składały ceny drinków (przedział od 20-35 zł), plus koszt rezerwacji stolika, który zbliżony jest do tego w restauracji.

Niezapomniane wrażenia …

Aby nasze imieniny nie zamieniły się w nudną kolację czy tez nieudaną dyskotekę, możemy zaproponować naszym gościom coś, co na długo zostanie w ich pamięci. Możemy je na przykład zorganizować w terenie lub na sportowo. Wizyta w kręgielni czy na paintball’owym polu (koszt od 55-100 zł. za osobę), to nie tylko oryginalny pomysł na spędzenie imienin w gronie najbliższych, ale przede wszystkim świetna zabawa.


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/3 lata temu
ale zbok z ciebie ttt
/3 lata temu
duuuuuuuuuuuuuupa
/7 lat temu
albo bez spódniczki:)
POKAŻ KOMENTARZE (4)