Jak urządzić urodziny dziecka

Dla każdego rodzica urodziny własnego dziecka to duże emocje, często większe niż dla samej pociechy. Jak je urządzić by zostały w pamięci na długo, jaki podział ról przyjąć i jakich gaf unikać by nasze dziecko nie mogło się doczekać kolejnej takiej imprezy.

To urodziny waszego dziecka, nie wasze.

Nie wyręczajcie dziecka we wszystkim, pozwólcie jemu decydować i pomagać w organizacji. Na początek ustalcie listę gości. Powinni się na niej znaleźć przyjaciele, bliscy koledzy, oraz te osoby, które zapraszały wasze dziecko na swoje urodziny. Warto pamiętać o nowych osobach w klasie i sąsiedztwie, które z pewnością docenią zaproszenie. Waszym zadaniem jest zadbanie o osoby, które przyprowadzą i odbiorą dzieci oraz kontakt z nimi. Warto też spytać się o nawyki żywieniowe pociech, bo może okazać się, że w grupie znajdzie się jakiś diabetyk lub wegetarianin.

Zobacz także: Dom czy restauracja - gdzie zapraszać gości

Ile powinno trwać przyjęcie?

Imprezy dla dzieci w wieku przedszkolnym trwają zazwyczaj dwie – trzy godziny. Wiadomo, że im starsze dzieci, tym,dłużej chcą się bawić. Gdy brak nam stalowych nerwów lub zacięcia pedagogicznego możemy zaprosić dzieci wraz z rodzicami. Nie zapominajmy wtedy o poczęstunku dla nich. Starsze dzieci na pewno nie zgodzą się na obecność dorosłych, warto wtedy ustalić co będą robić i od czasu do czasu zajrzeć do pokoju z pytaniem czy czegoś nie potrzebują.

Zabawy dla gości

Menu imprezy spoczywa na naszej głowie, ale pamiętajmy by nasze dziecko pomagało w ustalaniu potraw, które zasmakują gościom. Zaplanowanie natomiast programu imprezy zostawcie dziecku. Podsuńcie książkę z propozycjami zabaw lub wyciągnijcie z szafy gry planszowe. Gdy dziecko nie ma pomysłu na atrakcje wtedy porozmawiajcie z nim co chciałoby robić i czego do tego potrzebuje, podsuńcie parę swoich pomysłów, a nuż się spodobają.

Zobacz także: Jak zorganizować przyjęcie komunijne dla dziecka?

Na pewno dłużej w pamięci zostanie dzieciom duże przyjęcie z wieloma atrakcjami niż kino i i posiłek typu Fast food. 

Zadania dla gospodarza

Gospodarz przyjęcia urodzinowego powinien zadbać o:
- pisemne zaproszenia z datą przyjęcia, adresem oraz czasem jej trwania
- sporządzić listę oczekiwanych gości
- pomóc w sprzątaniu i dekorowaniu mieszkania
- przygotować gry i zabawy dla gości
- nakryć do stołu
- aktywnie uczestniczyć w przyjęciuJak wybrać sokowirówkę?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
aniakce/3 lata temu
No i?
~luśka/3 lata temu
dlatego razem z mężem doszłam do wniosku, że najlepiej będzie, jak urodziny synka urządzimy poza domem. zaważyło to, że ominie nas to całe dekorowanie, gotowanie, no i sprzątanie po całej gromadzie. wpadło nam w oko ogłoszenie coco cafe przy stępińskiej, odnośnie urządzania urodzin. jeden telefon, spotkanie, dogranie szczegółów, motywu zabawy, smakołyków… animatorki wszystkim świetnie się zajęły, a my w tym czasie na te trzy godzinki mogliśmy zostawić dzieciaki same. bez ciągłego naszego wiszenia nad ich głowami ;)