Gdzie zorganizować pierwszą komunię?

Choć dawniej komunie nie były tak hucznie obchodzone, dziś nastała prawdziwa moda na ich świętowanie. Zobacz, gdzie możesz ją zorganizować!

fot. Fotolia

Pierwsza komunia - świętowanie w domu

Dom to idealne miejsce na przyjęcie gości, o ile ich ilość nie jest zbyt duża. Aby obchody były udane, a ty masz wystarczająco dużo czasu, przygotuj ciekawą propozycje dań. Polecamy przekąski na zimno, takie jak bukiet surówek, sałatki czy talerz wędlin i serów. Oprócz tego zadbaj również o podanie słodkości - ciast, serników lub lodowych deserów. Jeśli twoi goście przybędą na obiad, zaproponuj klasyczne zupy, takie jak rosół, flaki czy zupa pieczarkowa. Goście z pewnością będą zachwyceni!

Tutaj znajdziesz propozycje menu dla gości zaproszonych na komunijną ucztę.

Pierwsza komunia - świętowanie w restauracji

To zdecydowanie lepszy pomysł, jeśli liczba gości zaproszonych na ucztę sięga co najmniej 20 osób. Dzięki temu obejdziesz się bez konieczności szykowania stołu w domu, godzin gotowania oraz późniejszego sprzątania. Jedynym minusem są jednak koszty - w tym przypadku ceny za talerzyk sięgają od 70 złotych w górę.

Pierwsza komunia - świętowanie w domu weselnym

To najlepsza opcja dla tych, którzy hucznie obchodzą pierwszą komunię dziecka i zapraszają nań całą rodzinę (powyżej 40 osób). W tym przypadku ceny sięgają około 120 złotych od osoby, ale do dyspozycji - poza samą salą - mamy dodatkowo ogródek, prywatny parking, plac zabaw oraz np. grilla. Propozycja ta przeznaczona jest do tych osób, dla których cena po prostu nie jest najważniejsza.Fryzura komunijna z kręconych włosów krok po kroku
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
Gość/3 lata temu
Fakt, dzisiaj komunię obchodzi się zupełnie inaczej. Ja swojemu dziecku organizowałam w tamtym roku w karczmie. Zdecydowałam się na Karczmę przy Dworze w Jasionce obok Rzeszowa - obok jest fajny park, więc dzieciaki miały gdzie biegać i się bawić. Jedzenie też było fajne, a wcale dużo nie zapłaciłam. Czasami warto znaleźć fajne i niedrogie miejsce.