Czarny Protest w Polsce i na świecie

Wiele osób długo czekało na ten dzień, by wyrazić swój sprzeciw wobec planowanych zmian dotyczących zaostrzenia ustawy aborcyjnej. Podczas Czarnego Protestu ludzie strajkowali nie tylko w Polsce!

Katarzyna Krajewska / 5 miesięcy temu
Czarny Protest w Polsce i na świecie fot. Fotolia

Na ulice wielu miast w Polsce i za granicą wyszły dziesiątki tysięcy osób. Kobiety i mężczyźni protestowali m.in. w Warszawie, w Białymstoku podczas marszu milczenia, w Zielonej Górze pod nazwą „Czarny poniedziałek. Dajemy życie, bo chcemy”, w Poznaniu, gdzie policja interweniowała pod biurem PiS, w Lublinie, gdzie oprócz strajkujących pojawili się też przeciwnicy manifestacji z ruchu obrony życia trzymający transparent ze zdjęciem zakrwawionego płodu, na którym ktoś dokonał aborcji.

Jak powrócić do pracy po urlopie macierzyńskim?

Wśród manifestantów były znane osoby (m.in. Juliette Binoche, Grzegorz Turnau, Krystyna Janda, Agnieszka Włodarczyk, Maja Ostaszewska i Małgorzata Szumowska) – niektóre wyrażały swój przeciw tylko na portalach społecznościowych, inne podczas protestów, głównie w większych miastach.

Czarny wybór - przeczytaj felieton przeciwniczki aborcji!

Strajkujących wspierali również kobiety i mężczyźni za granicą, m.in. w Niemczech, Francji, Meksyku, a nawet Kenii.

Strajkujący uważają, że kobiety same mają prawo podjąć decyzję o tym, czy zabić czy donosić. Przeciwnicy aborcji, którzy raczej komentują sytuację na forach internetowych, piszą o sumieniu i o tym, że morderstwo niezależnie od tego, czy jest dokonane na dziecku nienarodzonym czy narodzonym jest tym samym morderstwem.

Karnawał Kobiecej Solidarności nie przytrafia się co dzień - felieton Anny Kowalczyk

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)