Poronienie

Co szósta ciąża kończy się poronieniem. Poronienie jest wydarzeniem na które w większości przypadków nie ma wpływu ani kobieta, ani lekarze. Medycyna do tej pory nie zna przyczyn.

Dla kobiety pragnącej mieć dziecko poronienie samoistne jest wręcz traumatycznym przeżyciem. Poronienie jest wydarzeniem na które w większości przypadków nie ma wpływu ani kobieta, ani lekarze. Medycyna do tej pory nie zna przyczyn. Co szósta ciąża kończy się poronieniem.

Poronienie to zakończenie ciąży przed 22 tygodniem. Jest to okres, przed upływem którego rozwijające się płód nie posiada jeszcze zdolności do samodzielnego życia poza wnętrzem macicy. Objawami są:
  • obfite krwawienie,
  • bolesne skurcze brzucha,
  • złe samopoczucie.
Jeżeli, któryś z tych objawów pojawi się, należy natychmiast zgłosić sie do szpitala. Lekarz zrobi wszystko, aby podtrzymać ciążę. W takich przypadkach stosuje sie leki rozkurczowe, hormonalne, zaleca sie leżenie. Jeżeli natomiast nie ma szans na powstrzymanie poronienia, w znieczuleniu wykonuje sie zabieg wyłyżeczkowania macicy. Inaczej mogłoby dojść do niezwykle groźnego krwotoku lub zakażenia wewnątrzmacicznego.

Przyczyną poronień są na ogół błędy samej natury. Rozwój zarodka albo został bardzo szybko zahamowany, albo poszedł w złym kierunku i doprowadził do powstania poważnych wad, uniemożliwiających przeżycie. Natura okazała się mądrzejsza i wyeliminowała, to co słabe. W przypadku, kiedy dochodzi już do kolejnego, należy wszechstronnie zbadać oboje partnerów.
Katarzyna Bosacka opowiada o ciąży i zachciankach!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (23)
bezradna/7 lat temu
Moja siostra jest w ciąży i nie chcę tego dziecka a boi się porodu,bardzo chciała by poronić.Teraz szuka sposobów poronienia,dzwiga ciężary,przystawia nagrzaną prostownice do brzucha itd.
sania789/3 lata temu
ostatnio dowiedziałam się że jestem w ciąży z chłopakiem bardzo się cieszyliśmy. Cztery dni temu w nocy dostałam straszny ból brzucha i zaczęłam krwawić poszłam wczoraj do ginekologa okazało się że poroniłam. Ginekolog powiedziała że na razie nie mam iść do szpitala dopiero za tydzień mam iść na kontrole i mi powie czy da mi skierowanie do szpitala czy nie ale nie wiem co mam robić wszystko mnie boli nie mogę wytrzymać, jestem załamana że poroniłam a do tego ten ból. CO MAM ROBIĆ PROSZĘ O POMOC;(
Gość We-Dwoje.pl/3 lata temu
mam 16 lat i poroniłą nie wiem co mam teraz ze sobą zrobić .. ! V
POKAŻ KOMENTARZE (23)