POLECAMY

Okulistyczne wskazania do cięcia cesarskiego

Przeszłam laserową korektę wzroku ( wadę miałam -7,5 i -9) oraz mam zwyrodnienie siatkówki ( z tego powodu już dwa razy laserowałam ją).

Okulistyczne wskazania do cięcia cesarskiego

Przeszłam laserową korektę wzroku ( wadę miałam -7,5 i -9) oraz mam zwyrodnienie siatkówki ( z tego powodu już dwa razy laserowałam ją). Obecnie nic się na siatkówce nie dzieje oraz cienką rogówkę z tego powodu nie udało się usunąć całej wady wzroku. Aktualnie jestem w 31. tygodniu ciąży i nie wiem jak powinnam rodzić. Okulista, który robił mi korektę twierdzi, że przez cesarskie cięcie a okulista, który badał mi siatkówkę nie widzi przeciwwskazań do naturalnego porodu. Jaki poród będzie dla mnie bezpieczny oraz by dziecku nic się nie stało?

Katie

Niestety nie mogę wypowiadać się w sprawach okulistycznych- decyzję podejmują specjaliści. Według wytycznych Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego wskazaniem okulistycznym do wykonania cięcia cesarskiego jest obecnie wyłącznie zaawansowane retinopatie i odwarstwienie siatkówki. Jednak jak sama pani widzi zdania specjalistów nadal są różne. Decyzję o cięciu cesarskim podejmuje ginekolog po uwzględnieniu pisemnej opinii specjalisty. Dlatego warto taką posiadać.

Zobacz:

Mama w okularach, ciąża a wada wzroku.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)