POLECAMY

Wózek dla dziecka

Dziecko spędza w wózku dużo czasu, dlatego jest ważne, żeby był to "pojazd" bezpieczny, funkcjonalny i zapewniający prawidłowy rozwój małego użytkownika. Przed zakupem wózka warto w sklepie dokonać praktycznych testów: "na wywrotność" (przechylając go na boki, naciskając rączkę), "na prostotorowość"....

Dziecko spędza w wózku dużo czasu, dlatego jest ważne, żeby był to "pojazd" bezpieczny, funkcjonalny i zapewniający prawidłowy rozwój małego użytkownika.

Każdy dobry wózek:
  • ma znak bezpieczeństwa (duża litera B w trójkącie); ten znak jest przyznawany na podstawie opinii Instytutu Matki i Dziecka oraz Państwowego Zakładu Higieny;
  • ma dobrą amortyzację (to najważniejsze kryterium przy zakupie głębokiego wózka, bo głowa niemowlęcia wożonego w pozycji leżącej jest szczególnie wrażliwa na wstrząsy);
  • ma dobry hamulec (najlepiej blokujący oba koła jednocześnie, z prętem dociskowym); - ma tradycyjne kółka o dużej średnicy, a nie małe, podwójne kółka samoskrętne (te ostatnie są dopuszczalne tylko w tzw. wózkach przewozowych, czyli najprostszych, łatwo składanych modelach przeznaczonych do transportowania dzieci na krótkich dystansach);
  • jest fabrycznie wyposażony w bagażnik, zwykle znajdujący się pod siedziskiem (doczepianie na własną rękę siatek czy toreb zakłóca stabilność wózka i grozi jego wywróceniem).

Przed zakupem wózka warto w sklepie dokonać praktycznych testów: "na wywrotność" (przechylając go na boki, naciskając rączkę), "na prostotorowość" (popchnąć i obserwować, czy nie skręca samoistnie na dystansie kilku metrów), "na amortyzację" (pokołysać na boki i wzdłuż osi, spróbować wjechać na schodek, nacisnąć z góry).

Warto pamiętać, że noworodki i niemowlęta wozi się w wózkach głębokich, a "przesiadka" do wózka spacerowego może nastąpić najwcześniej w 10 miesiącu życia.

Więcej informacji na http://www.jacekiagatka.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (16)
/miesiąc temu
Jestem właśnie na etapie kupna wózka dla mojego maluszka, bo za 3 miesiące mam termin. Przyjaciółka ma wózek od Adamexu, model Vicco i bardzo mi go poleca, bo nie ma z nim żadnych problemów, jest bardzo lekki i wygodny w prowadzeniu. Mają też teraz nowość model Monte i chyba na ten model postawię bo jest przepiękny :)
/2 lata temu
Orbit Baby jak ktoś wspomniał - to jest wózek moich marzeń! z tą kołyską i obracanym siedziskiem !
/rok temu
no tak wózek marzeń ale kurcze nie za takie pieniądze, przynajmniej jak dla mnie. Przecież jest wiele wózków prawie idealnych. Ja miałam duży problem z wyborem. Oglądałam też oczywiście orbit no ale wybraliśmy jednak anex 3w1. Jest ok, nie mogę się do niczego doczepić, spełnia moje oczekiwania, ma dodatkowy system amortyzacji i dostałam wiele gadżetów gratis. Cena ok, wyposażenie również, jakość wózka bardzo dobra. Myślę że nie warto przepłacać.
POKAŻ KOMENTARZE (13)