POLECAMY

Przyczyna opóźnienia miesiączki

Mam problem, ostatni raz miałam okres 6 grudnia i do tej pory nie miałam.

Przyczyna opóźnienia miesiączki

Mam problem, ostatni raz miałam okres 6 grudnia i do tej pory nie miałam. Robiłam sobie testy i wychodziły negatywnie. Jaka może być tego przyczyna?

Monika
Przyczyny opóźnienia miesiączki mogą być różne np. stres, zmiana klimatu, przepracowanie, intensywne ćwiczenia lub odchudzanie. Inne przyczyny to zaburzenia hormonalne występujące w przypadku niedoczynności tarczycy, zespołu policystycznych jajników lub hiperprolaktynemii. Proponuję wybrać się do ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 lat temu
Witam. Ostatnią miesiączkę miałam 23 marca br. Od 3 miesięcy biorę luteinę, ostatni raz powinnam ją wziąc 7 kwietnia, jednak wziełam ją dopiero 10 kwietnia rano. Ogolnie mam brac 2 tabletni na noc przez 10 dni, ale przez to, ze mialam przerwe, brałam po 2 tabletni rano i wieczorem przez pozostałe 6 dni, które mi zostały do wybrania tabletek. Dzięki tej luteinie, miałam miesiączkę co 28 dni. Jednak teraz jestem już w 31 dniu cyklu i miesiączki nie ma. Dodam, że od odstatniego okresu kochałam się z chłopakiem, zabezpieczalismy się tylko gumką, nie wydaje mi sie, zeby byla pęknięta, ale 100% pewności nie mam. Czy to opóźnienie okresu może być spowodowane niereguralnym zażywaniem luteiny? Czy powinnam się zacząć martwić? Proszę o szybką odpowiedź!
/7 lat temu
Hej mam problem. W niedzielę powinnam dostać okes,a dziśmamy już środę i nadal okresu nie dostałam. Nigdy tak nie miałam więc się strasznie boję. Robiłam w poniedziałek test ciążowy i wynik był negatywny (brak ciąży). Zawsze zabespieczałam się z moim narzeczonym (prezerwatymy) a nawet w maj/czerwiem tabletkami antykoncepcyjnymi. strasznię się boję że nimo tego mogłam zajśc w ciąże. Proszę o pomoc.