Proszek hipoalergiczny - najlepszy do prania ubranek dziecięcych

Proszki i płyny hipoalergiczne do prania są szczególnie polecane do odświeżania dziecięcych ubranek. Nie zawierają wybielaczy ani czynnych substancji zapachowych, które mogłyby uczulić dziecko.

Ubranka dla dzieci

Fot. Fotolia

Skóra niemowląt jest znacznie cieńsza niż skóra osoby dorosłej, stąd też od pierwszego dnia życia zaleca się pranie z użyciem specjalnych, hipoalergicznych środków, które w znacznym stopniu minimalizują ryzyko wystąpienia alergii. Czym zatem różnią się one od zwykłych detergentów do prania?

Hipoalergiczne proszki i płyny do prania dziecięcych ubranek

– "Hipoalergiczne proszki, żele czy płyny do prania są pozbawione takich środków chemicznych, jak wybielacze, nadborany sodu czy silne substancje zapachowe, które znajdziemy w zwykłych proszkach. Na etykiecie środków bezpiecznych dla dzieci powinniśmy znaleźć natomiast takie składniki, jak zeolity oraz polikarboksylaty, czyli naturalne minerały nieszkodliwe dla skóry. Pełną gwarancję bezpieczeństwa dają nam certyfikaty wydawane np. przez Instytut Matki i Dziecka"   – mówi Izabela Jaskólska, przedstawiciel marki JELP, który 25 lat temu, jako pierwszy w Polsce, wprowadził na rynek hipoalergiczne środki piorące.

O czym informują symbole na metkach ubranek dziecięcych?

  • Pranie – pranie ręczne, zalecana temperatura oraz program
  • Suszenie – technika suszenia (np. w pozycji pionowej, poziomej)
  • Prasowanie – temperatura prasowania
  • Pranie chemiczne – zalecane środki
  • Chlorowanie – dozwolone lub nie

Źródło: Materiały prasowe dotPR/ bj

Zobacz także: Które materiały w ubrankach mogą uczulać dziecko?

Mama na rynku pracy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
opiekaokoloporodowa2014/2 lata temu
Czy jesteś zadowolona z opieki okołoporodowej, którą otoczono Ciebie i dziecko? Masz możliwość wyrażenia swojej opinii: wypełnij ankietę skierowaną do zdrowych kobiet, które urodziły dziecko po 8 kwietnia 2011 roku i których ciąża i poród były fizjologiczne. Jestem studentką położnictwa i prowadzę badania mające na celu poznanie opinii kobiet na temat realizacji standardu Ministra Zdrowia, który wszedł w życie 8 kwietnia 2011 roku. Badanie jest dobrowolne i anonimowe, a zebrane wyniki będą wykorzystane wyłącznie do celów naukowych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1zINFn3E_zTQjP7R5e-b37A_z4xj0OF-oTU1stZtKCVg/edit#