Próba poczęcia a przeziębienie

Od jakiegoś czasu z mężem staramy się o dziecko.

Próba poczęcia a przeziębienie

Od jakiegoś czasu z mężem staramy się o dziecko. Z różnych przyczyn poprzestawiał mi się cykl. Kiedy wreszcie doczekałam się dni płodnych, jestem chora (porządnie przeziębiona). Nie wiem, czy w tej sytuacji powinniśmy podjąć ryzyko? Czy nie zaszkodzimy przyszłemu potomkowi?

Doma
Starania o potomstwo warto odłożyć na następny „dobry” moment. Mam na myśli to, że przeziębienie może przedłużyć się i może zaistnieć potrzeba przyjmowania antybiotyku. A tego raczej należy unikać w ciąży, zwłaszcza w pierwszym jej trymestrze. Poza tym osłabiony organizm nie jest w pełni dobrym miejscem na rozwój maleństwa. Niebezpieczne dla kobiet ciężarnych są wszelkie infekcje towarzyszące przeziębieniu jak grypa, zapalenie gardła oraz krtani. Szczególnie niebezpieczne są, jeżeli przebiegają w pierwszym i ostatnim trymestrze ciąży oraz gdy towarzyszy im wysoka gorączka.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


Katarzyna Bosacka opowiada o ciąży i zachciankach!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
Gość We-Dwoje.pl/4 lata temu
Od prawie roku staraliśmy się o dzidzie. I nic. Już powoli zaczynaliśmy naprawdę się niepokoić. I nie wiem czy to przypadek ale do poczęcia doszło własnie podczas przeziębienia. Miałam dreszcze lekka temperaturę i co najgorsze szpikowalam się witamina C i aspiryna