Pielęgnacja warg sromowych u noworodka

Pielęgnacja warg sromowych u noworodka Mam pytanie odnośnie kąpieli mojej córeczki, ma niespełna trzy tygodnie i zastanawiam się, czy podczas kąpieli i w ogóle czyszczenia chusteczką nawilżającą...

Pielęgnacja warg sromowych u noworodka
Mam pytanie odnośnie kąpieli mojej córeczki, ma niespełna trzy  tygodnie i zastanawiam się, czy podczas kąpieli i w ogóle czyszczenia chusteczką nawilżającą przy zmianie pieluchy, dokładnie czyścić wargi sromowe. Czy tylko tak powierzchownie, czy bardzo dokładnie  wymywać, czyścić wszystko, co jest w środku?

Monika
Proszę myć (delikatnie, ale dokładnie) wargi sromowe od zewnątrz ruchem z góry na dół. Ma to bardzo ważne znaczenie, ponieważ przemywanie w stronę odbytu pozwala uniknąć przedostania się bakterii z odbytu do pochwy. Nie ma potrzeby przemywania warg sromowych od wewnątrz, chyba, że dostała się tam kupka niemowlęcia. Wówczas należy ją usunąć.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna
Co na temat urody znajdziesz na Polki.pl?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/6 lat temu
wewnątrz warg gromadzi się biała wydzielina, nie powinno się jej usuwać
/5 lat temu
racja... to co jest wewnątrz jest to ochrona przed dostaniem się zarazków do pochwy. Przemyć jak dostanie tam kupka - tak jak pisała wyżej pani położna.