POLECAMY

Leczenie grzybicy Pimafucortem

Leczę się na grzybicę pochwy i sromu. Już po raz trzeci w krótkim okresie czasu i mam nadzieję, że ostatni.

Leczenie grzybicy Pimafucortem

Leczę się na grzybicę pochwy i sromu. Już po raz trzeci w krótkim okresie czasu i mam nadzieję, że ostatni. Obecnie prawie zakończyłam kurację, zostało mi kilka kapsułek doustnych. Jedynym objawem, który jeszcze pozostał to lekkie zaczerwienienie sromu i lekkie szczypanie podczas oddawania moczu. Chciałabym zapytać, czy odbywanie stosunków seksualnych (z prezerwatywą) może spowodować nawrót choroby czy nie ma to na nią wpływu? Czy przy stosowaniu maści Pimafucort jest możliwe pęknięcie prezerwatywy?


Sara
W okresie leczenia grzybicy zaleca się wstrzemięźliwość lub stosowanie prezerwatywy w celu ochrony partnera przed grzybicą. Grzybica jest to choroba, która może być przenoszona drogą kontaktów seksualnych. Leczenia przeciwgrzybiczego wymaga także partner, chociaż np. grzybica narządów płciowych u mężczyzny może nie dawać żadnych objawów. Brak jednoczesnego leczenia partnerów spowoduje nawroty choroby. Proszę zapoznać się z informacjami z ulotki leku-jeśli może uszkadzać prezerwatywę, na pewno jest to zawarte w zaleceniach producenta.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/4 lata temu
WITAM, MI PANI DOKTOR WRĘCZ ODRAD ZAŁA UŻYWANIA PIMAFUCORTU, TEGO CO WIEM , TO FACET MA BOKI
/rok temu
Zgadza się pimafucort jest szkodliwy. Wywołuje skutki uboczne typu rumień, zapalenie posterydowe.
/6 lat temu
potwierdzam, że podczas leczenia infekcji intymnych nie wolno współżyć i że przy grzybicy leki powinien dostać także partner, wystarczy zapytać o to lekarza. choć uważam że mądry lekarz sam pyta o partnera-mój pytał. A na przyszłość jesli ma sie tendencje do nawrotów grzybicy to dobrze jest po stosunku zrobić siku, wziąść prysznic i zastosować coś łagodzącego a anty-grzybiczego.Ja smaruję się provag żelem, ale pewnie może być też coś do mycia. Przy czym płyn do h.intymnej mnie uczulił, a ten żel nie .pozdr
POKAŻ KOMENTARZE (3)