Kremowo-białe upławy

Od tygodnia mam kremowo-białe upławy i nie wiem co one oznaczają... czy to znaczy, że jestem w ciąży, czy to jakieś zapalenie pochwy?

Kremowo-białe upławy

Od tygodnia mam kremowo-białe upławy i nie wiem co one oznaczają... czy to znaczy, że jestem w ciąż,y czy to jakieś zapalenie pochwy?

Bezimienna
Któż zna odpowiedź na to pytanie? Zwiększona wydzielina z pochwy o kolorze białym lub bezbarwnym towarzyszy ciąży. Jednak nie jest to podstawowy i pewny objaw, na podstawie, którego stwierdza się ciążę. Jeśli wystąpiło zatrzymanie miesiączki warto wykonać test ciążowy z porannego moczu. Upławy również występują przy grzybicy pochwy - mają one kolor biały lub żółty oraz konsystencję serowatą. Dodatkowo towarzyszy temu świąd i pieczenie. Jeśli nie jest pani w ciąży, tego typu objawy proszę skonsultować z ginekologiem.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


Katarzyna Bosacka opowiada o ciąży i zachciankach!
SKOMENTUJ (6)
KOMENTARZE (6)
Gość We-Dwoje.pl/4 lata temu
witam ma biale upławy....nie piecze mnie ani nie mam świądu .....ale martwi mnie to.....czy to moze byc infekcja?
magdaabiofem/3 lata temu
Nie można na tej podstawie stwierdzić czy jest pani w ciąży. Jednak, jeśli jest takie podejrzenie, to powinna pani jak najszybciej pójść do ginekologa, bo infekcja intymna może być niebezpieczna i prowadzić do powikłań w ciąży.
Gość We-Dwoje.pl/4 lata temu
ja zawsze jak zauwaze u siebie uplawy to biore lactovaginal prez kolejne 7dni, zeby nie dopuscic do infekcji, zawsze juz podczas kuracji uplawy mijaja, jednak dla pewnosci kontynuluje branie tabletek do 7dnia, zeby wzmocnic odpornosc na infekcje
POKAŻ KOMENTARZE (6)